PIAH z nowym teledyskiem do „Wakajki Love”. Lato zaczyna się już teraz!

fot. Przemysław Blechman

Przed chwilą „Cipiciąga”, „Święta, Święta”, teraz „Wakajki Love”. PIAH ostatnio rozpieszcza swoich fanów nowościami! Tym razem dostaliśmy od nich bardzo słoneczny i pozytywny teledysk promujący wydłużoną wersję tego zostającego w głowie utworu. Czyżby kandydat na piosenkę wakacji?

Zespół PIAH zaraża chwytliwymi melodiami i tekstami, w których często puszczają oko do odbiorcy. Tak jest i przy „Wakajkach”. Tak członkowie zespołu wspominają jego genezę: Utwór powstał przypadkowo- jak wszystko w naszym zespole. Patka rzuciła hasło „wakajki”, a w Tomka głowie powstała opowieść o wakacyjnych miłosnych historiach. Zarówno utwór, jak i teledysk mają na celu zrelaksować odbiorcę, wprowadzając go w miły nastrój, jednocześnie móc przywołać wspomnienia. Każdy z nas przeżył Wakacyjne miłości, które zostały w naszej pamięci. Na obozach, koloniach, czy wyjazdach takich miłości mogło być nawet kilka. I jeszcze dopowiada autor tekstu, Tomek Kluz: „Wakajki” to złożony uczuciowo numer, sięgający do jednych z bardziej lub najbardziej zapadających w pamięci doznań, jakimi są młodzieńcze zauroczenia, dostanie kosza, czy melancholijne pożegnania dwojga zakochanych z dwóch krańców Polski. Nie ważne, czy to był wypad na ferie w góry z rodzicami, czy szkolna wycieczka na mazury, czy wakacyjny obóz nad morzem. Sam będąc na takich wyjazdach dostawałem kosza od dziewczyn, które kokietowały, ale w końcu inny kolega miał więcej szczęścia. Innym razem sam spotykałem się z trzema dziewczynami podczas jednego obozu. Zawsze najgorsze dla mnie były rozstania po takich uniesieniach, bo po prostu turnus się kończył. Widziałem innych znajomych, którzy przeżywali dokładnie to samo. I to właśnie są „Wakajki Love”.

Idealnym nawiązaniem do tych słów jest teledysk. Pomysł na klip powstał szybko, musieliśmy też szybko działać ze względu na pogodę. Do jego nagrania wykorzystaliśmy jedno z piękniejszych jezior w województwie Warmińsko-Mazurskim. Chcieliśmy przedstawić stan głębokiego relaksu, odpoczynku, gdzie w pięknej scenerii – cudowna pogoda, błękit wody, lekki wiatr, łatwo się zakochać – opowiadają muzycy.

Ten niezwykle urokliwy klip możecie oglądać do woli na kanale YT zespołu, wersja audio jest także dostępna na wszystkich platformach streamingowych. Przy okazji, PIAH zapowiada, że już niedługo pojawią się całkiem nowe utwory… Czekamy!

https://www.facebook.com/piahuj

https://www.youtube.com/@piahofficiall

https://www.instagram.com/piah__official/

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s