ta Ukrainka kontra „SAMCZY PRYMAT”

Anastazja powraca z lekko prowokacyjnym, nowym singlem.

ta Ukrainka prezentuje nowy utwór o nieco prowokującym tytule „Samczy Prymat”. Jest to piosenka na energetycznym, nowatorskim podkładzie zmieszanym z samplami wokalnymi. Z kolei w tekście mamy mocny, feministyczny akcent w postaci luźnego komentarz na takie tematy, jak gender i płciowe stereotypy.

Jest to przedostatni singiel tej Ukrainki ze zbliżającego się jej debiutanckiego albumu. Kolejnego można się spodziewać w maju, a niedługo po nim ukaże się długo wyczekiwana pierwsza artystki.

Singiel w serwisach cyfrowych:
https://e-muzyka.ffm.to/taukrainkasamczyprymat

ta Ukrainka (Anastazja Ivahnenko) urodziła się 977 km od Warszawy, w mieście 41 razy mniejszym. Zdobywa wykształcenie na Ukraińskim Państwowym Uniwersytecie Transportu Kolejowego, rezygnuje jednak z pracy kierownika pociągu i wybiera drogę, którą podpowiada jej serce – postanawia zmienić swoje życie i wyrusza na „dziki zachód”.

Nie zna ludzi, nie zna języka, zna za to kilka piosenek Marii Peszek i Taco Hemingwaya, co pomaga jej w podjęciu decyzji o wyjeździe do Polski. Początki nie są łatwe. Poza pracą w sklepie z zielonym płazem w logo, nie wychodzi i z nikim się nie kontaktuje. Trochę nielegalna, bardzo przestraszona, mówiąca z łatwym do rozpoznania akcentem…

Trafia do pracy w barze, później w kolejnym… i w kolejnym, w czwartym pracuje przez 3 lata. W międzyczasie poznaje bliskich ludzi, dzięki którym zaczyna tworzyć.

3 listopada 2021 pokazała światu swój pierwszy singiel i teledysk, „POLSKI SEN – DOLORES”. Po nim przyszło osiem kolejnych singli, które publiczność i media przyjęły z wielkim zainteresowaniem.

ta Ukrainka została laureatką głównej nagrody w plebiscycie „Gazety Wyborczej”, Sanki 2022, prezentującym najciekawsze nowe talenty w polskiej muzyce. Nagroda została wręczona na festiwalu Great September 2022 w Łodzi, gdzie artystka zagrała też udany koncert. „Wyborcza” zaliczyła ten występ do „5 olśnień festiwalu Great September”. Anastazja wystąpiła też na festiwalu Soundrive.

FB: www.facebook.com/taukrainka
Instagram: www.instagram.com/ta__ukrainka/
TikTok: www.tiktok.com/@ta_ukrainka

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s