Shore – nowy singiel Magdy Adamek!

Magda Adamek – Wokalistka i songwriterka, na stałe mieszkająca w Norwegii, wydała właśnie kolejny singiel. Znów pozytywnie zaskakuje, melodyjną, łatwo wpadającą w ucho, a jednocześnie klimatyczną piosenką „Shore”, do której powstało również urokliwe video.

Po pierwsze, Magda Adamek przyzwyczaiła swoich fanów do tego, że szereg ostatnich singli to utwory śpiewane w języku polskim. Jak mówi autorka: Mimo, że język polski jest oczywiście bliższy mojemu sercu, to muszę przyznać, że po tak wielu latach spędzonych poza krajem, trochę łatwiej mi się pisze piosenki po angielsku. Czasami po prostu myślę w tym języku i słowa same się układają. Łatwiej jest też ułożyć tekst w melodię, ale jednak cały czas chodzi mi po głowie pomysł, żeby ta piosenka “Shore” mogła znaleźć swój odpowiednik w wersji polskiej i mam nadzieję, że już niedługo uda mi się napisać do niej fajny i lotny tekst w polskim języku. 

Jednak, pod względem znaczenia i symboliki, „Shore” wpisuje się w charakterystyczny styl Adamek, który określają osobiste teksty. “Można powiedzieć, że ten tekst jest napisany „na faktach” i ma dla mnie podwójne znaczenie. Napisałam go płynąc na promie do Skandynawii podczas sztormu, więc można go rozumieć bardzo dosłownie, bo rzeczywiście byliśmy na otwartym morzu i rzeczywiście czułam się jak mały listek miotany przez fale. Bardzo boję się pływać statkami – jest to chyba mój największy życiowy strach. Nie boję się wysokości, pająków ani lotów samolotem, ale boję się pływać statkami, boję się wody i nie umiem pływać, dlatego każda podróż statkiem, czy to małą łódką czy wielkim promem jest dla mnie ciężkim przeżyciem, a do tego sztorm – niestety jeszcze pogarsza cały temat. Więc tamtej nocy bardzo chciałam by „Ktoś” zabrał mnie już na suchy ląd” – wyjaśnia.

Do „Shore” powstał bardzo urokliwy klip, mocno pasujący do nastroju piosenki. Utwór jest oczywiście również dostępny w serwisach streamingowych. Magda Adamek jest też coraz bardziej aktywna koncertowo, a jej występy z zespołem Pozytyvni, to także, muzyczna uczta i pozytywna dawka energii. Dlatego polecamy śledzić jej social media, żeby być na bieżąco zarówno z koncertami jak i nowymi wydawnictwami.

FB https://www.facebook.com/magdaadamekmusic

Instagram https://www.instagram.com/magda_adamek_music/

YT https://www.youtube.com/channel/UC9PDyKfn8DgyHBRtlajYcfQ

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s