NOSOWSKA ZAPOWIADA NOWĄ PŁYTĘ – POSŁUCHAJ SINGLA „PRZYTOMNA”

fot. Piotr Porębski

Do sieci właśnie trafił nowy utwór Nosowskiej zatytułowany “Przytomna”. Singiel, to pierwsza odsłona muzycznego tryptyku, którym Artystka zapowiada swój solowy album.

Singiel „Przytomna” w serwisach streamingowych:
https://Kayax.lnk.to/Przytomna

Mordę mi dorobią, domalują wąsy albo jeszcze gorzej, kut*sa na czole – śpiewa Nosowska w piosence „Przytomna”. Singlowi towarzyszy mocny teledysk w odcieniach czerwieni, wyreżyserowany przez Jacka Kościuszko. Wybór barwy nie jest tu przypadkowy. To początek trójkolorowego tryptyku, który zapowiada ósmą, solową płytę artystki. 

– Czuję jakbym tym nowym materiałem zaczynała wszystko od nowa, a z drugiej strony, jakbym właśnie po wielu latach dotarła do właściwego miejsca. To dla mnie ważna płyta, a być może najważniejsza… – opowiada Nosowska.

Projekt otwiera „rozdział czerwony” i tak jak w kinematografii – barwa ta przeważnie oznacza miłość i namiętność, tak Nosowska skojarzyła utwór „Przytomna” z lynchowską purpurą symbolizującą niepokój, niebezpieczeństwo oraz złość. 

– Pozostawiam słuchaczowi decyzję, co dla niego oznacza zachowanie przytomności w dzisiejszych czasach i w życiu w ogóle. – dodaje o singlu artystka.

Zobacz teledysk do utworu „Przytomna”:

Nowy album Nosowskiej będzie zatytułowany „Degrengolada” i ukaże się 19 maja tego roku.

Nosowska to wokalistka, tekściarka, pisarka lub po prostu – wyrazista osobowość i artystka. Zawsze gra na własnych zasadach – tworząc muzykę, pisząc książki, kreując swoją obecność w mediach społecznościowych, czy podejmując współprace z markami. Dzięki prawdzie i emocjom, które wkłada we wszystko co robi, wierzą i towarzyszą jej fanki oraz fani w każdym wieku.

Lata sukcesów w zespole Hey i z solowymi projektami, nie osłabiły jej apetytu na „nowe”. Rok 2018 u Nosowskiej okazał się przełomowy. W maju nakładem wydawnictwa Wielka Litera ukazała się jej debiutancka powieść pt. „A ja żem jej powiedziała…”. Książka stała się bestsellerem, sprzedając się w setkach tysiącach egzemplarzy. Z kolei w październiku 2018, ukazała się współtworzona z Michałem „FOXEM” Królem płyta „BASTA” – bezkompromisowa, mocna, a momentami brutalna. Dwa lata później, w 2020 roku, Nosowska potwierdziła swój pisarski talent wydając książkę „Powrót z Bambuko”, która sukcesem nie ustępowała debiutowi. 

Nosowska wydaje płytę wtedy, kiedy ma coś do powiedzenia, za każdym razem redefiniując swoją muzyczną tożsamość. Po pięciu latach wraca z nowym muzycznym materiałem, kontynuując współpracę z FOXEM. Album ukaże się w maju 2023. Artystka znowu na przekór trendom nie stara się o poklask i nie łasi do szerokiego odbiorcy – to będą piosenki dla ludzi, którzy lubią, kiedy muzyka coś znaczy.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s