ZWIDY z trzecim singlem z nadchodzącej płyty!

Po zapowiedzi albumu “Nigdy nie będę taki, jak bym chciał”, który ukaże się 26 maja 2023 r., warszawskie Zwidy kontynuują jego promocję. Tym razem do sieci trafił trzeci promujący go singiel – “Kto?”.

Singiel ukazał się w dystrybucji cyfrowej za sprawą [PIAS] [Integral].

“Kto?” to utwór o traceniu poczucia sprawczości, dysocjacji, rozdziale czynu (ciała) od umysłu. O poddaniu w wątpliwość powrotu do stanu normalnego. Utwór, w którym podmiot liryczny zdaje się przebywać w stanie zawieszenia pomiędzy nocnym koszmarem a koszmarem dnia codziennego.

Trzeci singiel z nadchodzącej płyty otwiera kolejny kierunek w twórczości Zwidów. Muzycznie jest on silnie inspirowany alternatywnym rockiem spod znaku Radiohead. Jest to też pierwsza piosenka tego zespołu, w której głównym wokalistą jest jego perkusista – Kuba Korzeniowski.

Warszawskie trio swoimi dotychczasowymi albumami (EP “Zwidy” z 2017 i LP “Szum” z 2018 r.) zbudowało sobie kultowy status na polskiej scenie niezależnej swoją mieszanką przebojowego indie rocka, math rocka i emo. Data premiery singla nie jest przypadkowa – zbiega się ona z wyprzedanym koncertem w warszawskim klubie Stodoła, gdzie Zwidy supportować będą brytyjski zespół Lovejoy.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s