Podlaska folk-rockowa SZEPTUCHA wydała trzy nowe single

Stacjonująca na Podlasiu grupa Szeptucha zaprezentowała trzy nowe kompozycje, które trafią na jej drugą płytę, która ukaże się jeszcze w tym roku.

Szeptucha o nowych utworach:

GONIĄ NAS

Parom, które wspólnie przeskoczyły przez ognisko w Noc Kupały wróżono szybkie zaślubiny. Wspólne skakanie wzmacniało przyjaźnie a bliskość ognia miała zapewnić szczęście i dobrobyt.

POLNY KWIAT

W kwiatach dostrzegamy fazy narodzin, wzrostu, rozkwitu oraz obumierania. Po każdej zimie następuje wiosna, która budzi do życia. To odrodzenie daje nadzieję.

MIODODAJNA

Wspomnienie młodości, które miewa gorzki smak. Tęsknota za zachwytem i uwagą. Marzenie o byciu kwiatem paproci.

Szeptucha: „Powstaliśmy by leczyć muzyką, zarażać radością oraz przemycać w przystępnej formie tajemnice regionu podlaskiego. Nasza twórczość, balansuje pomiędzy różnymi gatunkami muzyki rozrywkowej, w warstwie tekstowej traktuje o staropolskich tradycjach i wierzeniach, a także o majestacie otaczającej przyrody.”

Zadebiutowali multiklipem, opublikowanym we wrześniu 2021 roku, który w krótkim czasie osiągnął dużą popularność w serwisie YouTube. Zdjęcia zostały nakręcone na terenie Podlaskiego Muzeum Kultury Ludowej, „Węglówki” oraz Kampusu Uniwersytetu w Białymstoku. W grudniu 2021 opublikowany został drugi klip promujący płytę, ilustrując utwór “Cień”. W rolę głównego bohatera wcielił się podlaski aktor i reżyser Krzysztof Zemło. Akcja rozgrywa się na terenach Parku Biebrzańskiego.

Debiutancki album „Zamowy” ukazał się pod koniec listopada 2021 i otrzymał znakomite recenzje dziennikarzy muzycznych w całym kraju. Jest to zbiór ośmiu kompozycji, które zabierają słuchacza w tajemniczy świat magii Podlasia, opowiadając o pięknie dziewiczej przyrody, wierzeniach i tradycjach rodem z wielokulturowego, nieskażonego rejonu podlaskiego. Białostoccy muzycy nie zamykają się w żadnych muzycznych ramach. Echa starych tradycji przeplatają się z nowoczesnymi brzmieniami, które w połączeniu niebanalną acz przystępną warstwą tekstową tworzą niezwykle magiczną i energetyczną całość. Utwór „Szeptanica”, tuż po premierze znalazł się na listach przebojów rozgłośni radiowych w kraju i na świecie, plasując się na wysokich miejscach tabeli.

W lutym 2022 w plebiscycie Niebieski Mikrofon, Szeptucha została laureatem głównej nagrody Jury Polskiego Radia Białystok. Doceniono ich za doskonały pomysł muzyczny i wizerunkowy – przemyślane połączenie nowoczesnego brzmienia z kulturą i tradycją naszego regionu, a także za gotowy projekt artystyczny, który zdaniem jurorów ma szansę zaistnieć w Polsce i być może nawet za granicą.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s