Debiutancki album Futra na różowym winylu

Winylowa edycja debiutanckiego albumu polskiej formacji Futro z 2002 roku w dniu dzisiejszym trafia do sklepów.

Zamów album „Futro” na różowym winylu

Futro, czyli Kasia Nowicka (Novika), Konrad Kucz oraz Wojtek Appel, wyrosło na fali pierwszych prób połączenia popu z muzyką elektroniczną i alternatywną. To warszawskie trio, obok Smolika i Ścianki zapoczątkowało działalność pionierskiego wówczas labelu z muzyką alternatywną – Sissy Records.

Obejrzyj mini dokument o albumie „Futro” z serii „Jak było” autorstwa Noviki i Uli Kaczyńskiej: 

„Z Futrem sytuacja była szczególna: pilnie potrzebny był polski elektroniczny retro-pop. To był 20 lat temu nurt ważny za granicą, a u nas nic, albo prawie nic się w tym stylu wówczas nie działo – nie było jeszcze na rynku choćby solowego Smolika. Z dzisiejszej perspektywy może dziwić, że grupę założyli dziennikarze, kolekcjonerzy, radiowcy, w dodatku muzycy związani po części z dynamiczną Radiostacją. Z perspektywy ówczesnej to nie był przypadek. Ludzie ze środowiska, którzy wzięli sprawy w swoje ręce, ale których na koniec słuchało się ze zwykłym zainteresowaniem. Pamiętam, że byłem kolejno bodaj na trzech pierwszych koncertach Futra – z zewnątrz musiało wyglądać na to, że jesteśmy z żoną psychofanami, a to było po prostu zjawisko, które było nam w tym momencie bliskie: i estetycznie, i towarzysko.”

Bartek Chaciński (Tygodnik Polityka), dokument o Futrze z cyklu „Jak było”

Na krążku wyprodukowanym przez Bogdana Kondrackiego znalazło się dwanaście piosenek. Pierwszym singlem z albumu był utwór „Where Is…”. Dziesięć z dwunastu kompozycji jest po angielsku, a za wokale do całego materiału odpowiada Novika. Dodatkowo na „Futrze” znalazł się cover utworu „The New Pollution” z repertuaru Becka.

Obejrzyj teledysk do utworu „Wyspy”:

Płyta ukazuje się na 180-gramowym winylu w kolorze różowym, z zadrukowaną kopertą z tekstami piosenek. Do dziś różowa okładka z małą Noviką w czapce mamy przywołuje wspomnienia tamtych czasów, gdzie tak wiele trendów i gatunków muzycznych dopiero rozkwitało w Polsce.

Tracklista:

Strona A

1. Where Is…

2. Rainy Lust

3. The New Pollution

4. Would Be Easier

5. Lovebit

6. Time To Let Go

Strona B

1. Face Reading

2. In Letters

3. Mind Puzzle

4. Someway

5. Wyspy

6. Airbag (Kiedy wrócisz)

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s