Roxie Węgiel przedstawia nowy album „13+5”

Długo wyczekiwany nowy longplay od Roxie Węgiel składaja się z 13 numerów, ukazujących artystkę w całkowicie nowej odsłonie.

Album „13+5” to podróż do serca młodej artystki, poruszająca tematykę między innymi miłości, życia w show-biznesie i wiary. Stanowi ponadto rozliczenie Roxie Węgiel z pięcioma laty obecności w branży muzycznej.

Płyta skrywa wiele symboli, a poszczególne numery łączą się ze sobą w warstwie lirycznej. Tytuł „13+5” również nie jest przypadkowy. 13 jest to ulubiona liczba Roksany, jak i wiek, w którym na dobre zaistniała w branży muzycznej – wiek, w którym wkroczyła w świat show-biznesu, pewnym krokiem po wygraniu Eurowizji Junior. Stąd 13 piosenek na płycie. Z kolei 5 oznacza liczbę lat, jaka upłynęła od debiutu młodej wokalistki. Obie te liczby po zsumowaniu dają 18 – obecny wiek Roxie.

Oprócz popowych utworów, z którymi artystka jest najbardziej kojarzona, na krążku usłyszymy również gatunki takie jak rap, alt-pop, drill-pop czy slap house. Praca nad nim trwała ponad dwa lata, jednak najbardziej przełomowe były ostatnie miesiące 2022 roku. Album został wyprodukowany przez ekipę Wolf House (Jeremi Sikorski, Kevin Mglej, Andrzej Jaworski, Albert Markiewicz). Za wydawnictwo odpowiada wytwórnia Unity Records, zaś za dystrybucję cyfrową firma e-muzyka.

SŁUCHAJ W STREAMIE

Album dostępny w sprzedaży na empik.com: 
https://www.empik.com/13-5-wegiel-roxie,p1374203565,muzyka-p

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s