Karolina Jop w odważnym singlu o „książętach z bajki”

Ma za sobą już debiutancki album oraz historię związaną z pobytem w Stanach Zjednoczonych, o której śpiewa w ostatnim singlu „Na Zaś”. Teraz, prężnie rozwijająca się na rynku muzycznym wokalistka Karolina Jop, wraca z nowym, zaskakującym materiałem, w absolutnie nowym stylu. Poznajcie „Żenadę”!

– „Żenada” to ostatnio najczęstsze używane przeze mnie słowo, w kontekście tego, co się dzieje w Polsce i na świecie. W związku z tym wpadłam na pomysł aby napisać piosenkę o tym, co mnie najbardziej żenuje w życiu. A że tych kwestii jest tak wiele, to zdecydowałam się rozszerzyć pomysł na cały album. Na pierwszym miejscu są relacje damsko-męskie i tym jest pierwszy utwór z EPki. – mówi Karolina Jop o singlu „Żenada”, którego premiera już 30 marca. – Jest to historia o dziewczęcych oczekiwaniach o księciu z bajki, które w realnym życiu są właściwie nie do spełnienia. Żeby była jasność, faceci są fantastyczni i bez nich świat byłby nudny i ponury! Czasem jednak bywają zwyczajnie trudni i nie do końca rozumieją kobiece potrzeby. – dodaje artystka.

Najnowszy singiel Karoliny Jop jest początkiem kolejnego rozdziału w twórczości wokalistki i zapowiedzią mini albumu o tym samym tytule. Piosenki będą utrzymane w odważnym klimacie electro-popu, zatem w zupełnie innym stylu, do którego artystka przyzwyczaiła już swoich fanów.

–  Jestem osobą, która nie lubi się szufladkować. Chcę mieszać i zmieniać styl, a teraz zapragnęłam właśnie tego co słyszycie w „Żenadzie” i co będzie wybrzmiewać na całej EPce. Wciąż poznaję i szukam siebie w muzyce, w czym najlepiej się czuję i brzmię. Poza tym uważam, że artyści muszą zaskakiwać swoich słuchaczy.  – opisuje Karolina Jop, wyjaśniając zmianę stylu.

Piosenka „Żenada” powstała w ramach współpracy wokalistki z wytwórnią muzyczną Delphy Records. Tekst utworu Jop stworzyła wspólnie z songwriterką Agatą Gołemberską, a za produkcję muzyczną odpowiadał producent muzyczny Dawid „Del8” Adamiec.

SŁUCHAJ W CYFRZE

Do utworu powstał klimatyczny teledysk, którego reżyserką jest Martyna “Chi” Wróbel współpracująca m.in. z takimi artystami jak Julia Rocka czy Dziarma.

Karolina Jop to 22-letnia wokalistka z Warszawy, która w 2021 roku wydała swój debiutancki album pt.: „Ventrem”. Na albumie znalazło się 8 autorskich utworów, w tym piosenki takie jak „Kwiaty”, „Niewidzialna” czy „Strach”, który został szczególnie polubiony przez rozgłośnie radiowe. W 2022 roku artystka wypuściła singiel „Na Zaś” stworzony z Moniką Mimi Wydrzyńską, który zamknął pierwszy etap kariery muzycznej Karoliny Jop. Dziś wokalistka sukcesywnie powiększa grono swoich fanów poprzez aktywność w mediach społecznościowych oraz pracuje nad finalnym kształtem artystycznym mini albumu pt.: „Żenada”, którego premiera ma odbyć się w wakacje 2023 roku.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s