DOROTA „Wolne”: Pierwsza zapowiedź nowego albumu Doroty Masłowskiej

Utwór „Weź skręć” zapowiada album artystki, który ukaże się 21 kwietnia 2023 w labelu SBM A, należącym do wytwórni SBM.

DOROTA to nowe, po Mister D, wcielenie muzyczne Doroty Masłowskiej, która po 8 latach powraca ze zrealizowanym dla labelu SBM A albumem „Wolne”. Składa się na niego 12 utworów, powstałych do bitów m.in. Białasa, Lanka, Lucassiego i Auera, który czuwał też nad całością jej brzmienia jako producent wykonawczy.

Nie rezygnując z właściwych Mister D absurdalnych poetyk i figur, DOROTA wchodzi w emocjonalny mrok, śmiało eksplorując rzadko obecne w muzyce popularnej tematy takie jak wojna, śmierć czy kobiecy erotyzm.

W krótkich, brutalizujących tekstach łączy stylistyki uliczne i poetyckie, tworząc własną: niezwykle emocjonalną, eksperymentalną, liryczną i wybuchową jednocześnie.

– Po prostu używam ich [SBM-u] narzędzi i form, przez które przepuszczam siebie i swoją  wrażliwość, zupełnie inną. Dochodzi do erroru. I jest to duże wyzwanie, by z tym całym tak zwanym moim dorobkiem wykonać taki skok w rozjuszony tłum – mówiła niedawno Łukaszowi Łacheckiemu w wywiadzie dla Krytyki Politycznej.

To grawitowanie do medium, jakim jest własny głos, fizyczna emanacja osobowości, duszy, wynika z potrzeby wyrażenia czegoś, czego już nie mogę wyrazić w pisaniu. […]Miałam potrzebę wyrażenia zupełnie innych rzeczy, potrzebowałam innych środków.

SŁUCHAJ W STREAMIE

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s