„Nie dotykaj dzikich róż” na pierwszy dzień wiosny!

Pierwszy dzień wiosny w tym roku to także kolejny, trzeci już singiel ze wspólnej płyty Karoliny Leszko i Pawła Piątka. „Ścieżki przedeptane”, które już niebawem będą miały swoją cyfrową premierę promuje tym razem utwór „Nie dotykaj dzikich róż”.

Przypomnijmy, że „Ścieżki przedeptane” to zbiór utworów Marka Grechuty, w wyjątkowych i często zaskakujących interpretacjach – zaaranżowanych przez Pawła Piątka i wyśpiewanych przez Karolinę Leszko. Tak jest i tym razem. „Nie dotykaj dzikich róż” mocno różni się od oryginału, przez co dostaje dodatkowego, ciekawego kolorytu. Tak o wyborze i stosunku do niego mówi Karolina Leszko: To dla mnie bardzo ważny i wyjątkowy utwór. Zaczęło się od prawdziwej historii, którą znam z opowiadań Pawła Piątka- pianisty ostatniego składu Anawa, a zarazem aranżera wszystkich piosenek na wyżej wymienionej płycie.  W 1979 roku, na bardzo spontanicznej sesji  dla  programu  III Polskiego Radia, Marek Grechuta nagrał 4 utwory do własnego akompaniamentu na fortepianie, w tym wspomniane „Nie dotykaj dzikich róż”. Ciekawostka polega na tym, że utwór ten zagrał jeden jedyny raz. Zasiadł do instrumentu. Zagrał. Zaśpiewał. I to nagranie trafiło na płytę. Kiedy posłuchałam tej piosenki pierwszy raz, pomyślałam sobie- to byłoby wyzwanie. Kiedy poznałam jej historię- pomyślałam- chcę je podjąć! Wiedziałam, że „róże” muszą się pojawić na tej płycie.

Wypadałoby tę niezwykłą muzyką prezentować na koncertach… i tak będzie. Więcej szczegółów na ten temat już niebawem, dlatego polecamy śledzić social media Karoliny na bieżąco!

https://www.facebook.com/leszkokarolina/

https://www.instagram.com/karolinaleszko

www.karolinaleszko.com

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s