Nowy singiel Holly Blue, czyli “żeby mi się tak chciało, jak mi się nie chce…”

„Leń 24/7” to nowy utwór zapowiadający czwartą płytę Holly Blue pod tytułem „Rydwany w ogniu”, której premiera już  28 kwietnia 2023.

Ta szalona i żywiołowa piosenka, przy której nie można ustać w miejscu, stanowi wybuchową mieszankę rocka, funku i popu. Warstwa muzyczna utworu oparta jest na syntezatorach, funkowych gitarach i sekcji dętej, klip wideo inspirowany jest z kolei latami 80 i 90, a całość nakręcona została w ciekawych lokalizacjach prężnie rozwijających się Katowic.

„Jedno bicie serca, a milion możliwości”

Utwór opowiada o szybkim upływie czasu i marzeniach, których często nie nadążamy spełniać, ale i o dziecięcej fantazji, która popycha nas w stronę tego, co z pozoru nieosiągalne.

„Z nadmiaru chęci cierpię na chroniczny brak konsekwencji”

W “Leniu 24/7” Holly Blue zwraca uwagę na niemalże nieograniczone możliwości, które daje nam XXI wiek, a które nierzadko pozostają niezrealizowane, gdy wewnętrzny leń szepcze do ucha, że  wszystko można przecież zrobić jutro…

“Siedem dni w tygodniu, dwa-cztery na dobę ciągle sobie mówię, że przecież wszystko mogę”.

Jedni z nas spotykają się ze swoim wewnętrznym leniem od święta, inni na stałe mają go wpisanego w DNA. Odwieczna walka pomiędzy “mogę” i “chcę” dotyczy chyba każdego z nas, dlatego też każdy jest w stanie odnaleźć odrobinę siebie w nowej piosence Holly Blue.

Holly Blue to zespół założony na Śląsku w 2011r.  przez wokalistkę Sonię Kopeć, jej brata – basistę Krystiana oraz producenta i muzyka Emila Blanta. W 2019 r dołączył do nich gitarzysta Artur Szmer. Ich muzyka charakteryzuje się subtelnym głosem Soni oraz wybuchową mieszanką muzyki pop, rock, funk oraz elektroniki.

Debiutancka płyta zespołu pt. First Flight ukazała się jesienią 2012 r. i spotkała się z entuzjastycznym przyjęciem krytyków muzycznych oraz słuchaczy. Po wydaniu krążka grupa zagrała wspólne koncerty m.in z Selah Sue (Holly Blue było oficjalnym supportem na polskiej trasie belgijskiej gwiazdy pop) oraz polskimi artystami – Myslovitz, Anią Dąbrowską, Fisz/Emade, Natalią Przybysz, Julią Marcell, Natalią Nykiel. Zespół wystąpił również na festiwalu SOPOT TOPtrendy promując piosenkę Lemon oraz zagrał dużą trasę po Polsce oraz Wyspach Brytyjskich.

W 2016 r. Holly Blue wydało drugi album pt. UpBeat, którego jednym z producentów był Eddie Stevens znany ze współpracy z Moloko, Roisin Murphy czy Zero 7, oraz zagrało ogólnopolską trasę koncertową promującą materiał. Na płycie znalazł się cover Roisin Murphy Primitive, o którym sama autorka napisała w mediach społecznościowych  „WOW I love this, it’s tremendous”. Dodatkowo singiel Holly Blue – Comfort Zone został wybrany przez Radio Katowice jako reprezentant Śląska w ogólnopolskim konkursie radiowym „Przebojem na Antenę”.

Trzeci albumu Holly Blue pt. Guantanamo pojawił się na rynku w 2020 r. Była to pierwsza płyta zespołu napisana w języku polskim. Promujące go single Wygnani z miasta, Telepop czy Sprężyna spotkały się bardzo pozytywnym przyjęciem fanów, krytyków i radiowców.

Holly Blue to przede wszystkim zespół koncertowy, który na żywo gwarantuje niezapomniane przeżycia. Mocna energia przeplatająca się z melancholijnym klimatem  sprawia, że jest to zjawisko długo pozostające w pamięci. Grupa zagrała setki koncertów, nie tylko w małych klubach, ale także na wielkich scenach u boku filarów polskiej sceny muzycznej. Muzyka, którą reprezentują jest wynikiem wielu doświadczeń i artystycznych inspiracji, dzięki temu zespół wnosi zupełnie nową jakość do polskiej sceny niezależnej. 

Piosenki Holly Blue grane są regularnie w ogólnopolskich stacjach radiowych, a zespół z powodzeniem koncertuje zdobywając coraz to nowe rzesze fanów. Obecnie Holly Blue przygotowuje się wydania czwartego albumu, którego premiera zaplanowana jest na 28 kwietnia 2023r.

Strona internetowa: http://hollybluemusic.com/   

Facebook:  https://www.facebook.com/hollybluemusic/

Instagram: http://www.instagram.com/holly_blue_band/   

Tik-Tok: https://vm.tiktok.com/ZMLc9TkUh/

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s