Loreen znów pojedzie na Eurowizję!

Zgodnie z głosowaniem fanów, Loreen została zwyciężczynią Melodifestivalen, a co za tym idzie – reprezentantką Szwecji w Konkursie Piosenki Eurowizji 2023. Tym razem autorka singla „Euphoria” oczaruje Europę piosenką „Tattoo”.

Porywające wykonanie „Tattoo” zachwyciło publiczność sztokholmskiego stadionu Friends Arena. Artystka otrzymała owację na stojąco, co tylko przypieczętowało jej zwycięstwo.

Utwór zdobył do tej pory 10 milionów streamów na Spotify. Zajął także 1. miejsce na szwedzkiej liście Top 50 Spotify Daily Chart oraz podbił listy przebojów w Norwegii, Estonii, Litwie, Finlandii i Islandii.

Singiel spotkał się z uznaniem Billboardu – został wymieniony na liście 10 najlepszych nowych popowych piosenek, które pomogą nam przetrwać tydzień: – „Tattoo” reprezentuje filmowe, taneczno-popowe brzmienie, które zdobywa szczyty list przebojów za granicą, jednak od dawna ma problem z wejściem na amerykański rynek. Miejmy nadzieję, że słuchacze z USA zrobią wyjątek i przyjmą „Tattoo” z otwartymi ramionami.

Loreen napisała zwycięską piosenkę we współpracy z Peterem Boströmem, Thomasem G:sonem, Jimmym „Jokerem” Thörnfeldtem, Jimmym Janssonem i Moą „Cazzi Opeia” Carlebecker – tą samą ekipą, która 11 lat temu pracowała nad singlem „Euphoria”.

Nagranie występu Loreen z 25 lutego ma już ponad 3,1 miliona wyświetleń na YouTubie. Zajmuje 1. miejsce wśród trendów w Szwecji, 8. miejsce w Grecji oraz 7. miejsce w Europie ogółem.

Loreen oczarowała publikę fantastycznym głosem, wyjątkową artystyczną ekspresją i poruszającymi tekstami. W 2012 roku podbiła serca Europejczyków utworem „Euphoria”. Piosenka nie tylko wygrała konkurs Eurowizji, ale i stała się światowym hitem, docierając na szczyty list przebojów w 21 krajach.

W 2012 roku artystka dołączyła do szwedzkiej Stockholm Hall of Fame, która znajduje się na lotnisku Arlanda, a w 2020 do Melodifestivalen Hall of Fame. W tym samym roku artystka wzięła udział w „Så mycket bättre”, programie, w którym znani muzycy reinterpretują cudze piosenki. Wkrótce zadebiutowała jako aktorka w filmowej adaptacji książki „Vinterviken”.

Zeszłej wiosny Loreen wydała „Neon Lights” – pełen energii utwór z przejmującym klimatem muzyki lat 80., bogatym w brzmienia syntezatorów i pulsujący beat. Piosenka opowiada o współczesnej Joannie d’Arc, która próbuje ocalić świat.

Szwedzki konkurs Melodifestivalen odbywa się od 1959 roku. Składa się z kilku rund, w których głosują zarówno jury, jak i widzowie.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s