ALIK z Ćpaj Stajl, Julek Ploski i Szatt na festiwalu Dysfest!

Znamy już cały line-up festiwalu Dysfest, który odbędzie się 30 marca w warszawskim klubie Niebo! Do składu dołączają Szatt, julek ploski oraz Alik z grupy Ćpaj Stajl.

Wśród ogłoszonych dotychczas na jednodniowym festiwalu wytwórni Dyspensa Records artystów znaleźli się producent SOKOS, Jerzyk Krzyżyk, raper Koza wraz z Moleheadem, RYSY oraz wrocławski duet xDZVONx. Dołączają do nich kolejni muzyczni gracze, których występów na żywo nie warto przegapić!

Szatt (Łukasz Palkiewicz) to producent muzyczny obecny na rynku już ponad dekadę. Jest współzałożycielem zespołu Kroki, tworzonego wraz z wokalistą Jaqiem Mernerem i basistą Pawłem Stachowiakiem, a także nieszablonowego kolektywu Zaburzenia. Mistrz Polski beatmakerów w kategorii Live act w roku 2013. Muzycznie trudny do sklasyfikowania, jednak w elektronice najbliżej mu do organicznego brzmienia. Ma na koncie trzy solowe albumy, a także współprace z wykonawcami takim jak Ralph Kamiński, Piotr Rogucki, Vito Bambino. Współdzielił już scenę z artystami takimi jak Lapalux, Taylor McFerrin, Envee, Kixnare czy Night Marks Electric Trio. 

Ralph Kaminski / Szatt — Melancholia (Flirtini: Heartbreaks & Promises vol. 4)

Szatt – Burn Till I Feel It feat. Vito [Flirtini Records]

Na festiwalu Dysfest scenę podzieli z Julianem Ploskim – występującym jako julek ploski twórcą eksperymentalnej muzyki elektronicznej, który w 2018 roku wydał debiutancki album Tesco. Utwory Julka są dzikie, intensywne i charakteryzują się szybkimi zmianami tempa. W jego muzyce Julka Płoskiego odnaleźć można wpływy muzyki konkretnej z elementami field recordingu, ale również – jak sam to określa – „euro-trance’owo-gabberowych rejwów”. Obecnie ma na koncie dwie EP-ki, trzy albumy i mnóstwo nadchodzących projektów, przy czym bez wątpienia jest jednym z najbardziej intrygujących polskich producentów młodego pokolenia.

julek ploski – My Music (Gurgoteledysk)

Do line-up’u festiwalu Dysfest dołącza także ALiK kojarzony szerzej jako Cool P z grupy Ćpaj Stajl. Znany z bezkompromisowych wersów na elektronicznych podkładach twórca albumów takich jak Lato W Ghettcie, Melodramat czy Złoty Strzał wystąpi w całkowicie nowym, solowym wydaniu. Ogłoszenie to zwiastuje współpracę wytwórni Dyspensa Records z krakowskim raperem. Wydawnictwa możemy spodziewać się jeszcze w tym roku.

TEKTONIKA x Alick (ĆPAJ STAJL) x Jerzyk Krzyżyk – KARMA (prod. Urbanski)

Bilety na festiwal można zakupić tutaj: https://goingapp.pl/wydarzenie/dysfest-warszawa/marzec-2023

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s