ta Ukrainka i Zrzut we wspólnym singlu „Niedopałek”

Wokalistka wyróżniona główną nagrodą plebiscytu „Gazety Wyborczej” Sanki 2022 zaprezentowała kolejny utwór, tym razem wspólnie z duetem Zrzut.

SŁUCHAJ W STREAMIE

Laureatka Sanek 2022, ta Ukrainka oraz hiphopowy zespół Zrzut przedstawiają wspólny singiel „Niedopałek”. Piosenka o miłości, rozczarowaniu, wzajemnych oskarżeniach i rozstaniu. Spojrzenie na rozpadający się związek z perspektywy mężczyzny i kobiety. Tym razem Anastazja i połowa zespołu Zrzut, Rezoner, wymieniają poglądy, nie mogąc dojść do porozumienia, a druga połowa Zrzutu, Nestor Garde występuje w roli ich rozjemcy. Piosenka łączy alternatywne R&B i nowoczesny hip-hop, ładne gitary i dzwonki z mocnym basem 808.

ta Ukrainka (Anastazja Ivahnenko) urodziła się 977 km od Warszawy, w mieście 41 razy mniejszym. Zdobywa wykształcenie na Ukraińskim Państwowym Uniwersytecie Transportu Kolejowego, rezygnuje jednak z pracy kierownika pociągu i wybiera drogę, którą podpowiada jej serce – postanawia zmienić swoje życie i wyrusza na „dziki zachód”.

Nie zna ludzi, nie zna języka, zna za to kilka piosenek Marii Peszek i Taco Hemingwaya, co pomaga jej w podjęciu decyzji o wyjeździe do Polski. Początki nie są łatwe. Poza pracą w sklepie z zielonym płazem w logo, nie wychodzi i z nikim się nie kontaktuje. Trochę nielegalna, bardzo przestraszona, mówiąca z łatwym do rozpoznania akcentem…

Trafia do pracy w barze, później w kolejnym… i w kolejnym, w czwartym pracuje przez 3 lata. W międzyczasie poznaje bliskich ludzi, dzięki którym zaczyna tworzyć.

3 listopada 2021 pokazała światu swój pierwszy singiel i teledysk, „POLSKI SEN – DOLORES”. Po nim przyszło siedem kolejnych singli, które publiczność i media przyjęły z wielkim zainteresowaniem.

ta Ukrainka została laureatką głównej nagrody w plebiscycie „Gazety Wyborczej”, Sanki 2022, prezentującym najciekawsze nowe talenty w polskiej muzyce. Nagroda została wręczona na festiwalu Great September 2022 w Łodzi, gdzie artystka zagrała też udany koncert. „Wyborcza” zaliczyła ten występ do „5 olśnień festiwalu Great September”. Anastazja wystąpiła też na festiwalu Soundrive.

FB: www.facebook.com/taukrainka
Instagram: www.instagram.com/ta__ukrainka/
TikTok: www.tiktok.com/@ta_ukrainka

ZRZUT, czyli nowy raperski duet od 2trackrecords, powstał w okolicach 2020 roku z… przyjaźni. Nestor Garde, czyli wschodzący alternatywny producent (Bokka, ta Ukrainka) oraz młodszy od niego o cztery lata, debiutujący raper Rezoner poznali się trzynaście lat temu i można powiedzieć, że złapany wtedy luz i skłonność do abstrakcyjnych połączeń myślowych towarzyszy im do dzisiaj.

Oprócz humoru, zawierają w swojej muzyce własne obserwacje, opisując swoją i cudzą rzeczywistość w ironiczny sposób. Prokrastynacja, teorie spiskowe, boomerzy vs gen z, hazard – to tematy, które poruszają w swoich debiutanckich utworach.

Instagram: https://www.instagram.com/zrzut.group/
TikTok: https://www.tiktok.com/@zrzut.group

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s