mona polaski zapowiada album Oryginał singlem Pasujesz

grafika: Janusz Ordon

Pasujesz to kolejny po świetnie przyjętym singlu Wracam do siebie utwór, który zapowiada nadchodzący album łódzkiego zespołu mona polaski. Oryginał ujrzy światło dzienne już w kwietniu!

Pasujesz to jeden z pierwszych utworów, które powstały z myślą o nowej płycie mona polaski. Pierwsze szkice piosenki zrodziły się w spokojnych okolicznościach leśniczówki przyjaciół zespołu, położonej z dala od internetu i deadline’ów, czego echa słychać w finalnej wersji singla.

Nieśpieszny numer ma wszystko, co charakteryzuje prawdziwą polską scenę alternatywną, intuicyjnie rysując styl i brzmienie grupy. Rozbudowana paleta syntezatorów, pulsująca sekcja rytmiczna i prowadzący bas, który miejscami przeobraża się w gitarową melodyjność, składa się na brzmienie będące mieszanką: synthpopu, postpunka, indie czy big-beatu.

Tekst utworu to monolog o komunikowaniu się — barwna, pełna słodko-gorzkiej wymowy opowieść, zwieńczona grą słów nawiązujących do tego, jak skrajnie odmiennie zdarza nam się odczytywać to, co sobie wzajemnie komunikujemy. Zupełnie tak jakbyśmy posługiwali się innymi językami, kiedy transmisja nie jest odpowiednio dostrojona — mówi autor tekstu i lider zespołu, Karol Stolarek.

Premierze utworu towarzyszy wyjątkowy teledysk w formie komiksu, stworzony przez rysownika JanuszaOrdona. Jego kadry zostały wprawione w ruch, budując specyficzną, wizualną narrację dla piosenki.

Pasujesz to jednocześnie wycinek płyty, który dość dobrze rysuje kształt całego nadchodzącego albumu mona polaski. Wydawnictwo o przewrotnym tytule Oryginał to — jak sami twórcy przyznają — piosenkowe formy z naciskiem na pisarstwo i śpiew. Premierę albumu, który zostanie wydany nakładem wytwórni 33 Records, zaplanowano na 19 kwietnia. Promocję wydawnictwa wspierają patroni: Radio Łódź, Radio Afera oraz portal Muzykoholicy.

*

mona polaski to zespół założony w 2018 roku w Łodzi, przez chłopaków, którzy muzykę pokochali na zabój. Poszukują dreszczy, jakie wywołują piosenki oraz interesują się zagadnieniem przenoszenia się w czasie za pomocą dźwięku. Grają współczesną muzykę rozrywkową, w której pobrzmiewają echa nowej fali, post punka i polskiej alternatywy lat 80./90. Zadebiutowali w 2019 roku, świetnie przyjętym albumem Folklor.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s