Jerzyk Krzyżyk na festiwalu Dysfest!

Dyspensa Records ogłosiła kolejnego artystę, który wystąpi na festiwalu Dysfest 30 marca 2023 w klubie NIEBO w Warszawie. Jest nim Jerzyk Krzyżyk, który w ubiegłym roku wydał świetnie przyjęty album “Serce”.

Jerzyk Krzyżyk to artysta, który wymyka się prostym klasyfikacjom i gatunkowym ramom. Słowa, które towarzyszyły wydaniu “Serca”, w ogóle nie straciły na aktualności: Atrybuty Jerzyka to przede wszystkim zakorzeniona w codzienności lokalność, bezkompromisowość i niczym nieskrępowane, szerokie horyzonty, które pozwalają mu chłodną „nowoaleksandryjską” rytmikę połączyć z (t)rapową arogancją i żarem, a prosty, wulgarny język z poetycką wrażliwością.

Album został doceniony przez krytyków (Marcin Flint, Jarosław Szubrycht, Cyryl Rozwadowski), trafił na wiele muzycznych podsumowań 2022 roku (Gazeta Wyborcza, newonce), a sam Jerzyk został zauważony przez szersze grono odbiorców (finalista plebiscytu “Sanki”).

Podczas występu w ramach festiwalu Dysfest Jerzyk zaprezentuje utwory zarówno z “Serca”, jak i zupełnie nowego materiału, który ukaże się nakładem wytwórni Dyspensa Records jeszcze w tym roku. Na scenie będzie towarzyszył mu zespół oraz zaproszeni goście.

Bilety na festiwal można zakupić tutaj: https://goingapp.pl/wydarzenie/dysfest-warszawa/marzec-2023

Posłuchaj muzyki Jerzyka Krzyżyka w serwisach cyfrowych:

Spotify: https://open.spotify.com/artist/1afGEG0XXVCUQwhTfEemK1?si=wOAQESgFRdmMgeHQEZEGJQ

Tidal: https://tidal.com/browse/artist/15727539

AppleMusic: https://music.apple.com/pl/artist/jerzyk-krzy%C5%BCyk/1463472234

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s