Raj Rosalie. – gdzie jest?

„(…) gdzie słynny raj, skoro wciąż mam pod wiatr?” – śpiewa w najnowszym utworze Rosalie. 80’s-owa melodia a’la Fleetwood Mac i The Alan Parsons Project z zadziwiającą lekkością niesie dość trudny i dociekliwy tekst o powątpiewaniu w to, co się o sobie wie.

SŁUCHAJ W STREAMIE

Jest takie powiedzenie, które mówi: „Raj jest w każdym z Nas” lub takie: „czuję się jak w raju”. Oznaczałoby to zatem, że raj to stan wewnętrzny. Bywa, że mówimy „tu jest jak w Raju”, zwracając uwagę na otaczające nas zewnętrzne piękno. Czym jest zatem ten Raj? Mój Raj odnalazłam przy pracy nad nowym albumem. Mój Raj jest wtedy, gdy czuję się spełniona, pewna siebie i bezpieczna, kiedy moje marzenia stają się realne, kiedy mogę dzielić się nimi z ludźmi. Raj dla mnie jest wtedy, kiedy akceptacja wygrywa nierówny pojedynek z oczekiwaniami, a radość z tego płynąca rozświetla, dotychczasowe zwątpienia. Czym dla Ciebie jest Raj? Kiedy w nim jesteś? Kogo do niego zapraszasz? – pyta artystka.

Rosalie. kontynuuje podróż przez archetypy ról społecznych. Na bohaterkę wybiera sobie kobietę w dwóch perspektywach czasowych. Starsza z nich, wzbogacona o doświadczenia, przygląda się sobie sprzed lat. Widzi i współodczuwa jej naiwność. Uważa to za naturalne i związane z uczeniem się siebie. Dojrzewając dostrzega konsekwencje tego procesu i uzmysławia sobie jak bardzo jest on właściwy wszystkim ludziom, niezależnie od wieku. Czy ma w ogóle swój koniec?

„Raj” to druga piosenka z ukazującej się wiosną płyty artystki. Tekst powstał wspólnie z Arkiem Sitarzem. Muzyka: Chloe Martini, Rosalie. i Adam Świerczyński. Producentką utworu jest Chloe Martini. Za mix i mastering odpowiada Rafał Smoleń.

Rosalie. – artystka, kompozytorka, autorka tekstów i producentka tworząca w nurcie r’n’b. Ostatni z trzech wydanych albumów (po debiutanckim Enuff” – 2016 r. i „Flashback” z 2018 r.) – „IDeal” – pojawił się w 2020 r. Został wyróżniony Fryderykiem w kategorii Najlepszy Album Roku Soul, R’n’B, Gospel. Od tego czasu artystka intensywnie koncertowała będąc w trasie i pojawiając się na największych festiwalach muzycznych w Polsce. Światło dzienne ujrzały znakomite cross-gatunkowe kolaboracje: „Potrzeba skał” z KRÓLEM i „4REAL”, gdzie razem ze wspomnianym artystą, Rosalie. wystąpiła w utworze Holaka. W październiku 2022 r. wydała z Tymkiem utwór Jak ich tu pokochać”. Poza muzyką artystka prowadziła autorską audycję w Radio 357 – „Soul rider”. W czwartkowe popołudnia prezentowała set utworów z pogranicza soulu i r’n’b. Obecnie skupia się na tworzeniu kolejnego albumu, który ukaże się wiosną. Utworami z najnowszego krążka są „Iluzja” (26.01.) i „Raj” (3.03.).

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s