Łzy z nowym utworem „Chcę” w rocznicę wojny w Ukrainie

Utwór „Chcę” to nowa propozycja zespołu Łzy. Data jego wydania nie jest przypadkowa – utwór ukazał się dokładnie w 1. rocznicę rosyjskiej inwazji na Ukrainę.

SŁUCHAJ W STREAMIE

Zespół komentuje: Często w naszej twórczości poruszaliśmy tematy trudne i nie inaczej jest tym razem. Dokładnie w pierwszą rocznicę wybuchu wojny w Ukrainie zdecydowaliśmy się opublikować kompozycję, która jest naszym „protest songiem” wycelowanym w koszmar i bezsens konfliktów zbrojnych. Każdy w życiu zadaje sobie lub komuś pytanie: dlaczego? W kontekście wojny właśnie to pytanie niesie jeszcze większy ładunek emocjonalny. Może naiwnie, ale wierzymy, że odpowiedzią na przemoc nie może być agresja. Odpowiedzią musi być prawda i miłość. Utwór promuje teledysk utrzymany w chłodnym postapokaliptycznym klimacie, który jeszcze bardziej potęguje poczucie zagrożenia, niepewności, lęku przed jutrem. Ostatnią sceną pragniemy wywołać refleksję nad celowością działań podejmowanych w strachu beznadziei. Rezygnacja jednak nigdy nie jest odpowiedzią i zawsze prowadzi do nikąd.

Specjalną rolę w teledysku powierzyliśmy sześcioletniej Margaritce, która uciekając przed wojenną zawieruchą wraz rodziną znalazła schronienie w Polsce, a konkretnie w domu Adriana – klawiszowca zespołu Łzy.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s