KAYAX I MIRO KĘPIŃSKI OGŁASZAJĄ KONKURS NA NOWE INTERPRETACJE UTWORÓW Z FILMU „FURIOZA”!

Już 29 marca odbędzie się Piano Day – coroczne święto, które przypada na 88. dzień roku w celu upamiętnienia i odniesienia się do 88 klawiszy na standardowym pianinie. Z tej okazji Miro Kępiński planuje premierę EP’ki z muzyką ze ścieżki dźwiękowej filmu „Furioza” w wersji PIANO SOLO. Dodatkowo – artysta wraz z wytwórnią Kayax organizuje konkurs na nowe interpretacje utworów z soundtracku, a zwycięska kompozycja znajdzie się na cyfrowej wersji wydawnictwa.

Film „Furioza” Cypriana T. Olenckiego, który swoją kinową premierę miał w październiku 2021 roku, okazał się międzynarodowym sukcesem, stając się najpopularniejszą produkcją nieanglojęzyczną platformy Netflix. Z okazji tegorocznego Piano Day, które odbędzie się 29 marca, Miro Kępiński postanowił dać drugie życie soundtrackowi z tego filmu i wydać EP’kę z utworami w wersji PIANO SOLO.  I właśnie dziś, czyli 22 lutego startuje konkurs, w którym można przygotować własną interpretację jednego lub więcej (max. 3) utworów z soundtracku „Furiozy”, a w ramach nagrody – pojawić się na ww. EP’ce.

Od dłuższego czasu nosiłem się z tym zamiarem, a niejednokrotnie wykonywałem już te utwory na koncertach w wersji na piano solo. Kiedy Netflix ogłosił, że Furioza była jedyną polską produkcją wśród najchętniej oglądanych filmów tej platformy – od razu zabrałem się za pracę nad tym mini wydawnictwem.  A przecież nie mogłoby być inaczej, żeby tego nie wydać właśnie w Piano Day. Podobno nic nie dzieje się przez przypadek… – dodaje Miro Kępiński.

Zgłoszenia należy wysyłać na adres mailowy: demo@kayax.pl z dopiskiem PIANO DAY w tytule wiadomości (pliki muzyczne należy umieścić w załączniku lub na jednej z platform: Soundcloud, Dropbox, Google Drive i przesłać do nich link).
 

Regulamin konkursu dostępny pod linkiem:
https://kayax.pl/archiwa/artysci/kayax-i-miro-kepinski-oglaszaja-konkurs-na-nowe-interpretacje-utworow-z-filmu-furioza

Bio – Miro Kępiński:
Miro Kępiński to pochodzący z Mławy producent, performer oraz utytułowany kompozytor muzyki filmowej. Jest też autorem muzyki do kampanii reklamowych. Jego najnowszy film to „Lesson Plan” w reż Daniela Markowicza oraz FURIOZA w reżyserii Cypriana T. Olenckiego, który stał się jednym z globalnych hitów NETFLIXa osiągając sam szczyt – pozycję nr 1 jako najchętniej oglądany film nieanglojęzyczny, w 80 krajach TOP10. Film plasował się na drugim miejscu najchętniej oglądanych polskich filmów 2021 r. z widownią przekraczającą ponad 500 000 widzów w kinach. W 2021 roku Miro jako jeden z 40 kompozytorów z całego świata został wybrany do programu SPOT THE COMPOSER na Festiwalu Filmowym w Cannes. Za muzykę do ‚In This Gray Place’ zdobył szereg nagród oraz wyróżnień na świecie m.in. nominacja do nagrody FRYDERYK, Hollywood Music in Media Awards oraz nagrodę Adam’a Bratcher’a na Festiwalu Polskich Filmów w Los Angeles. Z kolei film dokumentalny ‘The Wounds We Cannot See’ przyniósł Miro laury w USA i Indiach (m.in. Best Original Music/Score podczas Los Angeles Independent Film Festival Awards, Award of Recognition – Music Score podczas Hollywood International Independent Documentary Awards). Na uwagę zasługują też projekty performatywne, w których Miro Kępiński bierze udział jako muzyk i kompozytor, m.in projekt Sesilus, Festiwal Kina Niemego czy Festiwal Warszawski Niewinni Czarodzieje, ale też Męskie Granie czy OFF CAMERA. Muzyka artysty to połączenie minimalizmu z surowością północy oraz słowiańską melancholią wtopioną w klasyczne brzmienia.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s