Searching for Management — techno w niecodziennym wydaniu

Duet Searching for Management debiutuje albumem o zaskakującej ekspresji, pełnym elektronicznych zawirowań, zmian tempa i hipnotyzujących podróży od techno, przez ambient po IDM.

Poznański duet Searching for Management prezentuje swój wyczekiwany, pierwszy album. Ich elektroniczna kariera nie trwa długo, bo zadebiutowali we wrześniu 2022 roku singlem Oslo, jednak w tym dość krótkim czasie zaciekawili polską scenę elektroniczną na tyle, aby pojawić się w audycjach Noviki i KasiRodek w RadiuKampus czy w NeurotransmisjiBaascha Radiu 357.

Searching for Management wprowadzają na polską scenę klubową sporo świeżości. Wszystko to dzięki połączeniu żywiołowego i dynamicznego grania live (akustyczna perkusja Jakuba Szwarca) z tradycyjnymi instrumentami i sprzętami kojarzonymi z muzyką elektroniczną jak sekwencery, samplery czy syntezatory z różnymi efektami Michała Rukszy. Dzięki temu ich muzyka wymyka się z ram stereotypowych konwenansów kojarzonych z elektroniką. Dodatkowo koncerty duetu uświetnia czynnik improwizacyjny, który sprawia, że ich utwory na żywo nigdy nie brzmią tak samo.

Artyści wywodzący się ze środowiska jazzowego, którzy wcześniej  grali m.in. w zespole Smutne Piosenki, zainspirowani brytyjskim zespołem Underwold stworzyli sześć intensywnych w doznania utworów. Ta energetyczna mieszanka wprowadza słuchacza w rodzaj pozytywnego transu i muzycznej przygody. Pulsujący pod stopami bit, mocny bas i soczyste dropy — to wszystko znajdziemy na debiutanckim albumie Searching for Management. Album promuje ostatni, wyjątkowy singiel — If Your Only Wish.

To nasza perełka. Teledysk nakręciliśmy przy współpracy z Aliną Cisek oraz Robertem Zachmydrą na lodowisku Silesia City Center w Katowicach. Utwór różni się od pozostałych, ponieważ występuje w nim partia wokalu, którą nagrał Michał Ruksza, czyli nasz pianista-synth majster. Jest to zdecydowanie nasz najbardziej pozytywny utwór w katalogu Searching for Managementr — dodaje JakubSzwarc.

Searching for Management specjalizują się w energetycznym graniu i szybkim tempie, choć nie stronią też od ambientów czy zawiłości IDM. Sami mówią o sobie:

Szukamy przyszłości w echach przeszłości, posługując się teraźniejszością.

Brzmienie duetu to trochę duszny klub, a trochę koncert. Wszystko to dzięki łączeniu instrumentów i urządzeń typowych dla muzyki elektronicznej (sekwencery, samplery, syntezatory z różnymi efektami) z żywiołowością i dynamiką brzmienia akustycznej perkusji. Formuła grania live sprawia, że muzyka wychodząca spod szyldu zespołu wymyka się z ram stereotypowych konwenansów kojarzonych z elektroniką. Dodatkowo koncerty duetu uświetnia czynnik improwizacyjny, który sprawia, że ich utwory na żywo nigdy nie brzmią tak samo. Niebanalne poszukiwania Searching for Management owocują zaskakującą, energetyczną mieszanką, która płynnie wprowadza słuchacza w rodzaj pozytywnego transu, muzycznej przygody i wyjątkowych doznań.

Ciekawostką może być to, że wywodzę się ze środowiska jazzowego, jednak kilka lat temu poznałem zespół, który zupełnie zawrócił mi w głowie i otworzył uszy na nowe gatunki w muzyce. Mowa o Underworld, bardzo popularnym składzie w latach 90., który stworzył między innymi ścieżkę dźwiękową do filmu „Trainspotting”. Brytyjczycy stali się dla mnie fascynacją, a jednocześnie inspiracją do postania zespołu Searching for Management – dodaje Jakub Szwarc.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s