Alicja Szemplińska z singlem „new home” powalczy o udział w Eurowizji 2023

Alicja Szemplińska zaskoczyła zgłoszeniem się  do koncertu preselekcyjnego Eurowizji 2023 w Polsce. Wytwórnia, jak i agencja muzyczna Alicji, do ostatnich godzin regulaminowego terminu nie znali planów Alicji, ani nie słyszeli konkursowej piosenki.

Utwór został stworzony w duecie z producentką Chloe Martini i jest on kontynuacją drogi muzycznej, którą Alicja obrała w zeszłym roku. Jak sama artystka mówi – w każdej komórce jej ciała gra soul, co z odwagą pokazuje w swoich piosenkach. Nie inaczej będzie w utworze „new home”.

Pomysł, aby ponownie powalczyć o udział w Eurowizji był totalnie spontaniczny. Czasem jednak samo wszystko się składa tak, by dać nam jasne sygnały, aby się odważyć, przerwać samoograniczające nas myśli. A ja po doświadczeniach z 2020 roku miałam dużo obaw i wykluczałam ponowny udział w konkursie. Dziś jestem i zaprezentuję mój singiel Europie – mówi Alicja.

Singiel, który zgłaszam do konkursu i poddaje Waszej ocenie jest dla mnie bardzo ważny. Tekst nawiązuje do doświadczeń moich przyjaciół… i ich przyjaciół, którzy wyrwani ze swoich domów, codzienności, muszą odnaleźć się w nowym dla nich świecie. Nie zawsze przyjaznym i otwartym, którego się spodziewali. Jest to doświadczenie Stanislava, z którym od roku pracuję, czy Valerii, która musiała wyjechać z Ukrainy, ale nie tylko tych, którzy uciekali przed wojną. W miarę jak będę się przygotowywała do koncertu preselekcyjnego i ewentualnego wyjazdu do Liverpoolu, będę dzieliła się z Wami tymi historiami. Jest to bardzo bieżący, ważny i bliski temat, a udział w konkursie jest idealną okazją aby o nich opowiedzieć i spróbować, choć trochę zmienić otaczającą nas rzeczywistość – wyjaśnia artystka.

Piosenka opowiada o samotności i alienacji, ale też o nadziei na lepszy „nowy świat”, „nowy dom”, stąd też tytuł utworu.

Chciałabym, aby wszyscy, którzy tego doświadczyli lub po prostu rozumieją te emocje, mogli utożsamić się z piosenką. Aby odnaleźli w niej swój głos – dodaje. 

Alicja przygotowuje się obecnie do premiery, utrzymanej w klimacie R’n’B i soul, EP-ki.  W jej twórczości znajdziemy wpływy takich ikon, jak Aaliyah i Aretha Franklin, a swoimi inspiracjami dzieli się w autorskiej audycji „21 grams of soul”. Na późną wiosnę 2023 artystka zapowiada start trasy koncertowej po Polsce pod tym samym tytułem. Czy ewentualny udział w Konkursie Eurowizji pozwoli poszerzyć tę listę miast, które artystka odwiedzi z koncertami, o te poza naszymi granicami to się okaże, ale już teraz trzymamy kciuki!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s