Sylwia Banasik-Smulska – gwiazda polskiej sceny musicalowej z kobiecym koncertem w Gdyni

Po dłuższej przerwie powraca do Trójmiasta ze swoim recitalem Sylwia Banasik-Smulska. Koncert „Być kobietą” odbędzie się 5 marca w Gdyni (Sala koncertowa Szkoły Muzycznej).

Podczas recitalu artystka przywołując utwory zarówno musicalowe, bajkowe, ale także sięgając po hity muzyki pop oraz własną twórczość przyjrzy się niejednoznacznej naturze kobiety.

Sylwia Banasik-Smulska to utalentowana polska wokalistka i aktorka musicalowa. Znana jest z wyjątkowej barwy głosu i umiejętności interpretacji utworów. Jest absolwentką Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku. Swoją przygodę ze śpiewaniem rozpoczęła w wieku 11 lat udziałem w programie muzycznym „Od przedszkola do Opola”, który wygrała. Nagrania utworów w jej wykonaniu mają w serwsie YouTube kilkadziesiąt milionów odtworzeń.

Doskonale znana miłośnikom musicali. Występowała na deskach wielu teatrów muzycznych w całej Polsce – m.in. „Aida” – TM Roma w roli Aidy, „Miss Saigon” – TM w Łodzi w tytułowej roli Kim, „Piloci” – TM Roma w roli Ewy, „Evita” – TM w Poznaniu w roli kochanki Perona, „Rodzina Addamsów” – TM w Gliwicach w roli Wednesday Addams.

Artystce towarzyszyć będzie znakomity pianista, aranżer i kompozytor Adam Pietrzak związany z Akademią Muzyczną w Gdańsku, znany m.in. z występów z chórem Music Everywhere.

KUP BILET

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s