atem wchodzi z singlem „Smok”

To utwór, który opowiada o szukaniu swojej tożsamości, o uczeniu się akceptacji samego siebie

atem to projekt wokalistki i autorki tekstów Justyny Chachuły. Od początku działalności współpracuje ona z dwoma gitarzystami –  Krystianem Czerniewskim i Hubertem Müllerem, z którymi odnosiła pierwsze sukcesy (m.in. w ramach Festiwalu Młodych Talentów w Szczecinie, gdzie w jury zasiadali m.in. Katarzyna Nosowska i Piotr Metz). Zagrali wspólnie wiele koncertów w całej Polsce, m.in. jako support Darii Zawiałow. W pracach nad najnowszym materiałem brali udział także Radek Bednarek (bas) i Patryk Sobiecki (perkusja). Nad brzmieniem tych piosenek czuwał Marcin Gajko (ceniony m.in. za współpracę z Brodką czy Darią Zawiałow).

Pierwszy singiel „Zaklęcie” spotkał się z bardzo dobrym przyjęciem dziennikarzy i słuchaczy. Utwór można usłyszeć w bardzo wielu radiach w całej Polsce (m.in. Radio Nowy Świat, Radio 357, Chilli Zet, Radio Kolor, Czwórka, Afera, Meloradio). „Zaklęcie” zostało także piosenką dnia w Radiu 357 i w pierwszych tygodniach zagościło na liście przebojów. W serwisie Spotify redaktorzy również docenili singiel i umieścili go na playlistach: Alternatywna Polska, New Music Friday Polska, EQUAL Polska.

 „Smok” to utwór, który opowiada o szukaniu swojej tożsamości, o uczeniu się akceptacji samego siebie, ale jednocześnie także o walce ze swoimi ciemnymi stronami. Jest także próbą pogodzenia się z zastaną rzeczywistością i potrzebą odnalezienia w niej sensu. Symbolika smoka, który w pewnych kulturach/religiach ma skrajnie różne znaczenie, jest tutaj związana z poszukiwaniami swojego prawdziwego „ja”.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s