małżeński duet EDEIN wydał „Be Free”

Utwór „Be Free” to kolejna przestrzenna kompozycja duetu EDEIN, bogato zinstrumentalizowana, inspirowana światową muzyką filmową i muzyką pop. Emocjonalny charakter utworu w pełni oddaje muzyka, obrazująca nutkę nostalgii i nadziei na lepszą przyszłość. Utwór skierowany jest do wszystkich tych, którym chciano odebrać marzenia.

Głównym przesłaniem singla jest myśl: „Bądź wolny, nie pozwól odebrać sobie marzeń„. Prawie cały teledysk został zrealizowany we wnętrzach przestronnego apartamentu w stylu glamour. W tej klimatycznej scenerii, pełnej elegancji i luksusu bohaterka teledysku wspomina różne sceny ze swojego życia. Jej przyszłość i przeszłość przenikają się.

Wokalna opowieść intryguje, ukazuje wiele ukrytych sensów i pozytywne przesłanie o nadziei. Główna bohaterka odsłania różne oblicza, zmienne nastroje i zróżnicowaną energię. Teledysk duetu EDEIN skłania do przemyśleń. Każdy odbiorca może go jednak odczuwać inaczej, w zależności od osobistych doświadczeń życiowych. Otwarte zakończenie teledysku zmusza odbiorcę do własnej interpretacji. Odkładane klucze czy zamykane „za sobą” drzwi mogą, ale nie muszą, oznaczać początek czegoś nowego, lepszego i uwolnienie się od przeszłości, a pójście ku spełnianiu marzeń. Teledysk został nakręcony przez 813Studio w jednym z olsztyńskich apartamentów.

EDEIN to duet artystów, którzy twórczo przekuli swój zawodowy warsztat muzyki klasycznej w stworzenie autorskiej muzyki filmowej, pełnej bogatej brzmieniowo przestrzeni i wszechstronnego głosu z osobistymi tekstami.

We wrześniu 2022 roku duet zadebiutował singlem „MEMORIES” – przestrzenną kompozycją utrzymaną w stylistyce „popu symfonicznego”.

Ewa Alchimowicz-Wójcik i Jacek Wójcik, choć prywatnie są małżeństwem, do tej pory podążali niezależną muzyczną ścieżką, oboje uzyskując doktoraty z dyscyplin artystycznych. Ona – wzięta śpiewaczka, wykonująca mistrzowskie arie operowe, operetkowe oraz pieśni i songi musicalowe. On – perkusista klasyczny, jak i jazzowy, grający także m.in. na marimbie, kotłach i ksylofonie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s