NOWY KAWAŁEK Z MROCZNYM TELEDYSKIEM – OTO „PIES” MORTASA!

Mortas, czyli wokalista Adam Mortas (na co dzień aktor Teatru im. K. Dejmka w Łodzi) wraz z towarzyszącym mu zespołem, prezentują nowość! Po świetnie przyjętym albumie „Tu” (2019) i kawąłku „To nie my”, będącym hołdem dla radiowej Trójki, muzycy prezentują premierową piosenkę. Utwór „Pies” jest już dostępny we wszystkich serwisach streamingowych oraz w Youtube.

Poetycki, subtelny kawałek w oszczędnej, choć nie minimalistycznej aranżacji, jest spójny i przy tym niezwykle liryczny. Mortas w swojej wrażliwości dotyka zagadnienia wielkiej, choć nieodwzajemnionej miłości, a zgrabna metafora psa buduje poetycki klimat.

Utwór „Pies” zyskał także oprawę w postaci wideoklipu. W intrygującym, mrocznym teledysku o zaskakującym zakończeniu pojawiły się znane aktorki młodego pokolenia – Michalina Rodak (wystąpiła w serialu „Belfer”, ma na koncie tez mnóstwo ról teatralnych w nagradzanych spektaklach) oraz Paulina Walendziak (znana z serialu „Mój agent”, „Żywioły Saszy” oraz „Osiecka” czy przeboju kinowego „Bo we mnie jest seks”).

Mortas to zespół składający się z trzech utalentowanych muzyków – Adama Mortasa, Bartka Tarkowskiego i Michała Korpeckiego. Muzykę, jaką tworzą, określić można jako fuzję wielu gatunków, m.in. popu, rocka, muzyki elektronicznej i poezji śpiewanej, która jest ich wielką inspiracją.

Utwory z ich debiutanckiego albumu, „Tu”, przez wiele tygodni znajdowały się na wysokich miejscach Listy Przebojów Programu III Polskiego Radia, gościły również na antenach wielu polskich rozgłośni. Muzyków doceniło wielu dziennikarzy muzycznych, w tym Piotr Stelmach (ex Trójka, obecnie Radio 357) oraz redakcja magazynu Teraz Rock. 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s