ŁUKASZ TARGOSZ Z SOUNDTRACKIEM DO FILMU „NIEBEZPIECZNI DŻENTELMENI”

Dziś swoją premierę ma film „Niebezpieczni Dżentelmeni” w reżyserii Macieja Kawalskiego. Również od dziś dostępny do odsłuchu w wersji cyfrowej jest soundtrack do filmu, przygotowany przez Łukasza Targosza – producenta i kompozytora, wielokrotnie nagradzanego za muzykę do filmów i seriali (m.in. Fryderyk w kategorii Album Roku Muzyka Filmowa, Teatralna, Ilustracyjna za muzykę do serialu „Wataha”). Dystrybutorem wydawnictwa jest Kayax.

Łukasz Targosz to jeden z najbardziej docenionych polskich kompozytorów filmowych swojego pokolenia. Laureat Fryderyka za muzykę do serialu „Wataha” oraz autor blisko 80 soundtracków do różnych gatunków filmów i seriali, w tym między innymi: “All My Friends Are Dead”;  “The Woods”; “The Coldest Game”; “My Name Is Sara”; “My Neighbour Adolf”; “The Thaw”; “Moomins And The Winter Wonderland”; “Pakt” czy “The Border”. Kompozytor nominowany i nagradzany na wielu festiwalach filmowych. Odpowiedzialny za stworzenie ścieżki dźwiękowej do najnowszej polskiej premiery Netflixa pt. „Broad Peak”. 

Plejada wybitnych polskich aktorów odsłaniająca nieznane oblicze słynnych i kultowych postaci oraz piętrowa zagadka kryminalna i niepowtarzalna atmosfera Zakopanego – wszystko to w reżyserskim debiucie fabularnym Macieja Kawalskiego. „Niebezpieczni Dżentelmeni”, czyli Tadeusz Boy-Żeleński (Tomasz Kot), Witkacy (Marcin Dorociński), Joseph Conrad (Andrzej Seweryn) i Bronisław Malinowski (Wojciech Mecwaldowski), to cztery znakomitości zakopiańskiej bohemy, które budzą się po mocno zakrapianej, całonocnej imprezie. Głowy pękają im od kaca, nikt nic nie pamięta, a sytuacji nie poprawiają znalezione na podłodze zwłoki nieznanego mężczyzny. Dodatkowo do drzwi domu dobijają się właśnie stróże prawa, a to dopiero początek kłopotów.

„Co się stało w Zakopanem, zostaje w Zakopanem! A z perspektywy kompozytora muzyki filmowej mogę dodać, że towarzyszenie Niebezpiecznym Dżentelmenom w ich szalonych przygodach było niecodzienną możliwością przeniesienia się w czasie i zetknięcia z — choć na moment ożywioną — epoką. Barwność życiorysów bohaterów filmu była dla mnie nieocenioną inspiracją w procesie komponowania muzyki. Pozwoliła mi na nader swobodną żonglerkę instrumentarium i brzmieniem ścieżki dźwiękowej. I jeśli ktokolwiek i kiedykolwiek miałby wątpliwości: gdzie narodził się prawdziwy rock’n’roll? —  to bez wahania odpowiem: w Zakopanem.” – dodaje kompozytor.

Posłuchaj muzyki z filmu „Niebezpieczni Dżentelmeni”:
https://Targosz.lnk.to/NiebezpieczniDzentelmeniOST

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s