Zbyszek Adamek wspomina swoje dzieciństwo w singlu „Stefania”

Zbyszek Adamek daje kolejny pokaz swojej wrażliwości. Artysta zaprezentował nam swój otwierający 2023 rok singiel zatytułowany „Stefania”. Piosenka ta jest opowieścią, która krok po kroku tworzyła się już w dzieciństwie Adamka. Jest również opowieścią, do której z powodu zawiązanej ze swoją zmarłą przed laty prababcią więzią tak chętnie wraca muzyk.

Jej pełną krasę możemy podziwiać już teraz w formie utworu będącego hołdem dla wychowującej go w młodym wieku prababci.

Singiel „Stefania” to oficjalne zamknięcie pewnego etapu w życiu artysty, w którego przejściu pomagała mu jego ukochana Stefa. To właśnie ona potrafiła bowiem znaleźć lek na całe zło, z którym musiał walczyć Zbyszek Adamek w dzieciństwie. Poczucie wykluczenia, a także środowiskowego niezrozumienia było jednak znikomą przeszkodą w porównaniu z otuchą, jaką dawała mu jego ukochana prababcia.

Gdy byłem mały, z babcią Stefą łączyła mnie głęboka więź. Babcia pomagała rodzicom w opiece nade mną i w moim wychowaniu. „Stefania” to nie tylko wspomnienie prababci, lecz także refleksja na temat dzieciństwa, które nie zawsze było kolorowe. Często byłem nierozumiany przez moich rówieśników, przez co ciężko mi było się gdziekolwiek zaadaptować. Dziś czuję, że wyszedłem z tego wszystkiego zwycięsko i chciałbym tą piosenką pokazać innym wrażliwym i samotnym dzieciakom, że warto w siebie wierzyć i się nie poddawać – mówi o singlu Zbyszek.

Producentem artystycznym „Stefanii” była Paula Brzózka, które aranżacja została dopełniona przez przepiękne partie skrzypiec autorstwa Sebastiana Smolenia. Współautorem partii perkusyjnych w utworze był warszawski muzyk i beatboxer Muzaman. Za miks i mastering odpowiedzialny był Hubert Torzewski, właściciel Torzewski Studio.

Wokalista, gitarzysta i producent. Zbyszek sam pisze teksty i komponuje swoje piosenki. Jako artysta solowy zadebiutował w grudniu 2021 roku, wydając z łódzkim muzykiem Lucasem Flintem singiel pt. „Maj”, który w ciągu roku od premiery osiągnął ponad milion odtworzeń w serwisach streamingowych.

Zbyszek od ponad 12 lat jest również wokalistą i gitarzystą krakowskiego zespołu rockowego The Perfumes, z którym koncertował w całej Polsce, nagrał 3 płyty i wypuścił kilkanaście singli.

Muzyk swoją twórczość solową opisuje jako pop alternatywny, w którym ważną rolę odgrywa tekst w języku polskim. Do swoich różnorodnych inspiracji zalicza m.in. Marka Grechutę, Dawida Podsiadło, Artura Rojka, lecz również wykonawców zagranicznych takich jak Harry Styles, Fences i Mac Miller.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s