SKANKAN (30 Lat) i DE ŁINDOWS (20 lat) na wspólnym urodzinowym tournee po Polsce! start 3 lutego

fot. Mariusz Binkiewicz

Zimowo-wiosenna trasa koncertowa „PunkoSka Rockets Tour” z udziałem Skankan i De Łindows obejmie 12 koncertów w Polsce i będzie to okazja do świętowania 30-lecia zespołu Skankan oraz 20-lecia De Łindows.

Harmonogram koncertów:

2023.02.03. Poznań / Klub Pod Minogą

2023.02.04. Szczecin / Krzywy Gryf

2023.02.24. Leszno / Zakład

2023.02.25. Trzciel / Pub Ramona

2023.03.03. Gorzów Wlkp. / MagnetOffOn

2023.03.04. Wałbrzych, Papug Pub

2023.03.24. Warszawa / VooDoo Club

2023.03.25. Łódź / Przechowalnia

2023.03.31. Rzeszów / Pub Spółdzielczy

2023.04.01. Lublin / Klubokawiarnia Kultowa

2023.04.21. Gdańsk / Paszcza Lwa

2023.04.22. Częstochowa / Muzyczna Meta

Bilety na koncerty „PunkoSka Rockets Tour” będą w sprzedaży na www.kupbilecik.pl oraz w klubach w dniu koncertu. Organizatorem trasy jest KE PENIS AQUA TURBO RECORDS.

Skankan (30 lat) – polska legendarna grupa muzyczna grająca muzykę z nurtu ska, reggae i rock’n’rolla, założona w Sosnowcu w 1993 roku. W styczniu 1993 r. uformował się pierwszy skład zespołu. Zespół miał wystąpić tylko jeden raz na sosnowieckim finale WOŚP. Entuzjazm publiczności jednak utwierdził muzyków w przekonaniu, że jednak warto kontynuować tę przygodę. Po roku prób Skankan stał się pociskiem muzyczno-rozrywkowym, serwującym dawkę pozytywnej energii ska, reggae i rock’n’rolla. Przez kolejne lata gatunki te przenikały się ze sobą, tworząc niepowtarzalny klimat i charakter Skankana. Zespół inspirował się brytyjskimi legendami (np. Madness, The Specials, The Clash), czerpał z jamajskich tradycji reggae, osadzonych w latach 60. XX wieku, i drugiej fali ska napływającej wówczas do Europy. Żywiołowe koncerty, chwytliwe teksty pisane lekkim piórem i energetyczna sekcja dęta sprawiły, że zespół zyskał uznanie publiczności. Skankan niezmiennie zaskakuje i zaraża pozytywną energią na koncertach.

Koncerty w klubach i na festiwalach polskich i zagranicznych: Pod Jaszczurami, U Desmonda Dekerta, Proxima, Kwadrat, Palladium, Mega Club, Riviera Remont, Stodoła, Ska Fest – Bad Muskau, Ska & Reggae in Prague, Przystanek Woodstock – pięciokrotnie, Punkowa Orkiestra Świątecznej Pomocy, Reggae nad Wartą, Ostróda Reggae Festival, Festiwal Regałowisko Bielawa, Pomarańczowa Trasa z Kultem, Punky Reggae Live, SosnoSkaParty Fest. Skankan współpracował z innymi zespołami (Püdelsi, Bandog, Pogodno, Pidżama Porno, Frontside), brał udział w około-muzycznych projektach (program „Rower Błażeja”, dokument TVP o Skankanie, muzyka do filmu „Randka w ciemno” w reżyserii Mieczysława Herby).

De Łindows (20 lat) powstał w Katowicach w 2002r. Mają za sobą koncerty w Polsce, Czechach i na Słowacji. Występowali m.in. na takich festiwalach jak: Przystanek Woodstock/Pol’and’Rock Festival (zagrali tam trzykrotnie), B-Festival, Jarocin, Punk Island (SK), Underground Fest (SK), Keltska Noc (CZ), Hajnówka Rock Festival, Punk Fest, Czad Festiwal gdzie zagrali obok: The Offspring, Billy Tallent czy Antiflag, Trasa Punky Regge Live.

W 2018r. 2019r. i 2022r wystąpili na „Pomarańczowej Trasie” zespołu Kult. Zespół w 2022r. został zaproszony do Antyradia, gdzie promował nowa płytę grając koncert na żywo.

Najnowsza siódma płyta nosi tytuł „Pożar w burdelu”. Znajduje się na niej 15 nowych numerów i jest to kwintesencja 20 lat grania zespołu De Łindows. Jest to połączenie ostrych numerów z celnymi i dosadnymi tekstami, takimi jak tytułowy „Pożar w burdelu” czy „Spacer w deszczu bomb”. De Łindows nie byłoby sobą, gdyby nie podeszło z przymrużeniem oka do niektórych istotnych spraw społecznych. Dlatego na płycie znajdziecie historię Janusza z ONR-u, który lubił jeździć na rowerze; kibola Dawida, co po kresce był szczery. Skarżą się publicznie, bo nie chcą ich puszczać w Radio Maryja, a tak właściwie są tu po to by popsuć Ci dzień . W tym wybuchowym miksie agresywnych riffów i dających chwilę wytchnienia melodyjnych piosenek zespół czuje się najlepiej. Single promujące płytę to „Nielegalna” o „Nie chce nas puszczać w Radio Maryja”. Płytę jako bonus dopełniają dwa covery „Spodnie z GS-u” Farben Lehre” oraz „Codziennie” Apatia. Wydawca : Lou & Rocked Boys.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s