Marcin Szczurski i jego nostalgiczny „Moonlight” w tanecznej oprawie!

„Moonlight” Marcina Szczurskiego jest kierowany do każdego, kto chce odlecieć od problemów, trosk, bólu, zapomnieć się i tańczyć w blasku księżyca. Utwór to taneczna propozycja dance utrzymana w stylu lat 80- new romantic. Singiel był prezentowany w preselekcja Eurowizji w San Marino i miał swoją radiową premierę na antenie Trójki w styczniu tego roku ale do sieci i serwisów streamingowych trafił właśnie teraz.

SŁUCHAJ W STREAMIE

Utwór „Moonlight” jest wyrazem mojego sprzeciwu wobec tego, że w Polsce ludzie czy chociażby artyści nie zawsze mają równe szanse – występują nierówności na tle ekonomicznym, artystycznym, płci czy orientacji. Moi znajomi np. nie zawsze mają kasę na to by przeżyć z dnia na dzień – wcześniej w czasie pandemii teraz w dobie kryzysu ekonomicznego – mówi o singlu Marcin.

Jeśli chodzi o klimat utworu, jestem miłośnikiem muzyki z lat 80. Podczas tworzenia utworu zasłuchiwałem się Papa Dance, Kombii, OMD, a także muzyką współczesnych artystów nawiązujących do tego okresu jak The Weeknd czy Ddua Lipa. Zależało mi na tym by utwór mógł być zaprezentowany w konkursie Eurowizji, jednak wiedziałem, że w Polsce reprezentant nie może zostać wybrany na drodze niezależnego konkursu dlatego wysłałem piosenkę do preselekcji w San Marino. W tamtejszych preselekcjach brali udział ludzie z całej Europy i nawet z Australii. To było wielkie przeżycie. Udało mi się awansować z „Moonlight” do finału, ale nie wygrać – dodaje.

Za tekst utworu odpowiadają Beata Ejzenhart i Marcin Szczurski.

Marcin Szczurski – 30 letni wokalista z Krakowa (ur. w Opocznie), który w 2021 może być znany szerszej publice ze swojego profilu na TikToku, obserwowanego przez ponad 110 tysięcy użytkowników, czy chociażby zwycięstw w programie “Jaka to melodia”. Poza udziałem w rodzimych talent show („Mam Talent”, „X Factor”), konkursach i koncertach (laureat konkursów ZAIKS, wystąpił w legendarnym studiu A. Osieckiej i PKiN przed m.in. Krawczykiem, Enejem w Warszawie, ogólnopolska trasa koncertowa), Marcin ma też osiągnięcia na arenie międzynarodowej (poł-finalista francuskiego „Mam Talent”, finalista preselekcji do Eurowizji w San Marino). Na swoim koncie ma już spore zaplecze artystyczne zarówno w aspekcie muzycznym, jak i literackim. Jego twórczość wspierała również wiele stacji radiowych, m.in. Trójka, Radio Wnet, czy Radio Top i wygenerowała również ponad 3 miliony wyświetleń, streamów i odsłuchów w portalach takich jak YouTube, TikTok, czy Spotify. Pracował z producentami Dawida Posiadło, Sanah, czy Darii Zawiałow- m.in. Michałem Kushem i Dominickiem Buczkowskim.

Marcin Szczurski to artysta, który jest związany ze światem muzyki już od najmłodszych lat. Do śpiewania i komponowania skłoniły go problemy, jakie widział u siebie i rówieśników w trakcie dojrzewania. Traktował muzykę jak ucieczkę, która go uratowała, dlatego nie wyobraża sobie obecnie życia w inny sposób, niż tworząc piosenki. Jego motywację i zaangażowanie można zauważyć chociażby po jego ogromnych osiągnięciach, zarówno na polskiej, jak i zagranicznej scenie muzycznej.

Instagram www.instagram.com/mszczurski

Facebook www.facebook.com/MarcinSzczurskiMusic

YouTube https://bit.ly/MarcinSzczurskiYouTube

TikTok www.tiktok.com/@marcinszczurskimusic

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s