„Bezdomna kolęda” od Ornette

Nietuzinkowym, rockowym songiem pt. „Bezdomna kolęda” (muzyka: Grzegorz Stępień, tekst: Staszek Głowacz) Grzegorz Stępień ze swoją formacją Ornette składa życzenia świąteczne, nie tylko swoim fanom, ale wszystkim miłośnikom dobrego gitarowego brzmienia.

Autorami „Bezdomnej kolędy” są: lider Ornette Grzegorz Stępień (muzyka) oraz Staszek Głowacz (tekst). Utworu z pewnością nie można nazwać tradycyjną piosenką świąteczną, bo porusza, ważne i trudne tematy, jakże aktualne w obecnych, niełatwych czasach. Wystarczy się wsłuchać i skłonić do refleksji. Warto zwrócić też uwagę na teledysk, który uwypukla kwestie, które przekazuje w utworze zespół. Co ważne, miłośnicy dobrego, rockowego grania, z pewnością od teraz będą mieli swój świąteczny przebój. Przyjmijmy zatem w tym trudnym na całym świecie tę bezdomną kolędę i zaprośmy ją do wigilijnego stołu.

Dobrych pełnych miłości Świąt życzy zespół ORNETTE wytwórnia BNB RECORDS.

GRZEGORZ STĘPIEŃ – ORNETTE – to nowa droga basisty, który od 2002 do 2020 roku współtworzył skład ODDZIAŁU ZAMKNIĘTEGO. Współpracuje, tworzy koncertuje z czołówką polskiej i zagranicznej sceny muzycznej. W latach 1996-2000 Grzegorza Ornette Stępnia można było usłyszeć w składach min. z Andrzejem Chochołem, Krystyną Prońko, Adamem Wendtem, Aleksandrem Koreckim, Henrykiem Gembalskim, Michałem Zduniakiem, tworzącymi różne formy jazzowe, fusion i free. W latach 2000- 2001 Grzegorz zasilał swoim talentem gwiazdy muzyki pop i funky, supportując The Brand New Heavies, Texas. Bierze udział w festiwalu “Vilnius Days” w Wilnie. Występuje na Węgrzech dla muzycznej MTV w Budapeszcie. Podczas trasy nawiązuje współpracę z amerykańsko-włoską formacją i nagrywa w berlińskim studio epkę Sub Masters. W 2002 zostaje basistą zespołu Oddział Zamknięty, z którym zagrał ponad 2 tysiące koncertów. przed takimi gwiazdami, jak Guns and Roses, Scorpions czy Alphaville. W międzyczasie udziela się również jako muzyk sesyjny nagrywając i tworząc wydawnictwa między innym z Liam Mcmhurri, Atma Anur, Andrzej Urny, Ryszard Sygitowicz, Artur Malik, Krzysztof Misiak, Jacek Krzaklewski, Mieczysław Jurecki etc. Wydany w listopadzie 2015 roku album ORNETTE „Twarzą w twarz” jest podsumowaniem jego 20-letniej pracy artystycznej. Krążek budzi spore zainteresowanie zarówno wśród stale rosnącej rzeszy fanów jak i mediów. Koncerty grane są z maksymalną energią na wysokim poziomie. Utwory „Możesz zostać na noc”, „Twarzą w twarz” i „Baw się” gościły na liście Antyradia, zajmując miejsca w pierwszej dziesiątce, a ballada „Nie zapomnę” kilkukrotnie zajmowała pierwsze miejsce listy przebojów Radia Olsztyn. Marek Wiernik – słynny głos Polskiego Radia – chętnie sięga w swoich audycjach po utwór „Spowiedź”. Trasa promująca krążek – od Gdańska aż po Wiedeń – obejmowała ponad 60 koncertów klubowych i plenerowych. Ornette otwierał koncerty zespołów: Perfect , Dżem,  Piersi. Występował na festiwalach: ”Wielki Ogień”, “Rockowe Świętokrzyskie”, “Rockowe Bieszczady” (dwukrotnie), Scyzoryki 2019, Pol’and’Rock 2019. Zagrał koncerty w Wiedniu, Londynie, Southampton, Bristolu. Hintertux.(Polish Powder Days). Koncert zespołu „ORNETTE i Przyjaciele” podczas X Festiwalu imienia Miry Kubasińskiej „Wielki Ogień” w Ostrowcu Świętokrzyskim był okazją do nagrania teledysku, którego premiera w Teleexpressie przypieczętowała sukces ORNETTE. Sierpień 2021 to premiera drugiego albumu ORNETTE pt. „Możesz Wszystko” – rock and roll z krwi i kości w żywej postaci. Znakomicie skrojony i wyprodukowany materiał jest ewenementem rockowym na polskim runku muzycznym, któremu mądre teksty dodają skrzydeł, Materiał ORNETTE „Możesz wszystko” wydany soztał także na winylu przez BNB RECORDS, z którą GRZEGORZ STĘPIEŃ z formacją ORNETTE wybierają się w dalszą muzyczną podróż.

DYSKOGRAFIA:

LP ORNETTE – MOŻESZ WSZYSTKO

CD ORNETTE – MOŻESZ WSZYSTKO

CD ORNETTE – TWARZĄ W TWARZ

https://www.facebook.com/ORNETTEpl

ornette.pl

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s