EP od Marszand Zmarł

W świecie, w którym sztuka już umarła narodził się Marszand Zmarł, post-punkowe trio z Żor w składzie Kamil Smolarz, Arkadiusz Ślęzak, Bartosz Mokry, których połączyło zamiłowanie do melancholijnych brzmień zimnej fali. Wcześniej tworzyli kapelę death metalową, ale napotkali wiele przeciwności losu, między innymi w garażu gdzie grali próby, zaklejano im zamki, co skutecznie uniemożliwiało regularnie ćwiczenie. Po przejściach i zaczerpnięciu nowych inspiracji zdecydowali się powrócić do gry, ale w stylu hardcore punk, a ostatecznie pod koniec 2021 roku zespół, już pod obecną nazwą zaczął tworzyć muzykę post-punkową inspirowaną rockiem lat 80 i 90. Do tego przyczyniło się zainteresowanie twórczością Klausa Mitffocha i Siekiery, a chcąc urozmaicić i stworzyć swój własny styl dodali melodyjne elementy zaczerpnięte z grup takich jak Lady Pank.

W październiku 2022 roku wydali swój debiutancki materiał – EPkę „Grymas”. Prawie 20 minut chwytliwych i energicznych motywów, które odzwierciedlają emocje ich twórców. Lirycznie opisują trud zmagania się z codziennymi problemami, dotykając indywidualnych przeżyć, za pomocą metafor i symboli.

SŁUCHAJ W STREAMIE


Intrygująca nazwa „Marszand Zmarł” odnosi się do pewnego symbolicznego przesłania niosącego się za ich debiutanckim Grymasem. W świecie pogoni za pieniądzem to właśnie ta pasja do sztuki (a w tym muzyki) umiera w pierwszej kolejności. Zespół jednak przystaje na swoim, zapewniając, że to ten bajeczny mistycyzm sztuki samej w sobie jest dla nich inspiracją.

Aktualnie grupa pracuje nad nowym materiałem i przygotowuje się do grania koncertów.

www.facebook.com/profile.php?id=100086840232911
www.instagram.com/marszand_zmarlSkomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s