Nadzieja, wybite szyby i nowy projekt „Mizia Akustycznie”

Filip Mizia rozpoczyna cykl „Mizia Akustycznie”. Co dwa tygodnie, w niedzielę o godz. 15:00, na swoim kanale YT będzie prezentował cover światowego hitu lub utwór autorski w aranżacji akustycznej. W ostatnim tygodniu zaprezentował autorską piosenkę, nigdy wcześniej niepublikowaną. „Nadzieja” to tak naprawdę początek songwriting’u Filipa.

Tak jak wszystkie utwory songwritera Filipa Mizi, „Nadzieja” również ma osobisty wydźwięk i opiera się na doświadczeniach i wspomnieniach autora. Tak opowiada o genezie piosenki: „Nadzieja” to jeden z pierwszych utworów, które napisałem. Odkładałem go na bok kilkukrotnie, ale zawsze do mnie wracał. Wykonuję go regularnie podczas koncertów akustycznych. Jest prosty, żeby nie powiedzieć banalny, ale ma w sobie jakąś taką beztroską wiarę, niezłomność, odwagę. Wzbudza we mnie nostalgię, taką chłopięcą wiarę w ludzi, życie, to co dla mnie ważne i to co mnie czeka. Gdy jeszcze jeździłem (street busking) grać na ulicach miast w Europie to zawsze spotykał się bardzo dobrym odbiorem. Wydaje mi się, że w swojej prostocie potrafi dotknąć i pozostawić po sobie pozytywne odczucia. Idealnie nadawał się do zaprezentowania w nowym, akustycznym cyklu Filipa. Wchodząc do studia byłem przygotowany do wykonania innych utworów, ale mój ostatni tydzień był naprawdę ciężki. Było w nim sporo konfliktów, do tego jeszcze ktoś powybijał mi szyby w moim samochodzie. Moje pokłady energii były ewidentnie zmniejszone, a nastrój przeciętny. Stojąc przed mikrofonem przypomniałem sobie o ‘’Nadziei’’ i momentalnie wiedziałem co chcę powiedzieć, jaką treść chcę przekazać.

Artyście zależy na tym, żeby w „Mizia Akustycznie” włączyli się fani – tak, by również mieli wpływ na dobór kolejnych utworów. Dlatego apeluje: Jeżeli masz utwór, który chciałabyś/chciałbyś usłyszeć w moim wykonaniu, to pisz w komentarzach filmików akustycznych. Co jakiś czas będę dodawał cover utworu z wybranego komentarza i dedykował go autorowi.

FB – https://www.facebook.com/miziafilip

Instagram – https://www.instagram.com/miziafilip/

YouTube – https://www.youtube.com/channel/UCIP_sMVIQnCZtzglgEvURqQ

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s