Justyna Biedrawa przekonuje, że jest całkiem dobrze

Justyna Biedrawa, wokalistka i songwriterka, znana z tego, że łączy urokliwy styl spod znaku indie popu z mocno wyrazistymi tekstami, (na pewno znacie jej „Proszę wyp******ć”) wydała właśnie premierowy singiel. „Całkiem dobrze’”, wraz z sugestywnym teledyskiem tworzy intrygującą całość.

SŁUCHAJ W STREAMIE

Dzięki napisanym i wydanym w trakcie apogeum siły Ogólnopolskiego Strajku Kobiet w 2020 utworze „Proszę wyp******ć” o Justynie Biedrawie zaczęły pisać media a sama piosenka stała się viralem. Songwriterka nie dała się jednak włożyć w jakąkolwiek szufladę i podąża swoją drogą, czego efektem jest choćby całkiem nowy singiel pt. „Całkiem dobrze”. Oczywiście, od razu zwraca się uwagę na teks i jego znaczenie. Jak przedstawia autorka:  Tytułowe „Całkiem dobrze” to swego rodzaju afirmacja – afirmacja zranionej dziewczyny, która stara się przekonać samą siebie, że świetnie radzi sobie po rozstaniu. Wraca do normalności, uczy się życia samej, układa je sobie na nowo.  Mimo emocji i bólu, skupia się na codziennych, prostych czynnościach, żeby przekonać się, że „całkiem dobrze” jej się żyje. Tekst zbudowany jest na bazie kontrastów, z czego jasno wynika, że dziewczyna nie potrafi się odnaleźć, a spokój znajduje jedynie w śnie.

To znaczenie podkreśla jeszcze bardzo sugestywny teledysk, który, choć mocno sklejony z muzyką, również osobno się broni. Tak o koncepcie na niego mówi Biedrawa:  Obraz był realizowany w Krakowie, wraz z tutejszą świetną ekipą filmowców. Teledysk miał przede wszystkim pokazać dwa różne stany, w których znajduje się bohaterka. Sceny są pełne kontrastów – z jednej strony widzimy tańczącą, uśmiechniętą dziewczynę, która pokazuje, że świetnie radzi sobie po odejściu partnera, z drugiej strony widzimy ją także w stanie zupełnej bezsilności i smutku. Bardzo zależało mi na tym, aby teledysk opowiadał historię i trzymał w lekkim napięciu, dlatego dodaliśmy też wątek nieco mroczny, tajemniczy, który prowadzi do ciekawego finału. Finał idealnie pokazuje prawdziwy stan bohaterki i to, że kompletnie nie umie ona odnaleźć się w rzeczywistości po rozstaniu.

https://www.facebook.com/jbiedrawa

https://www.instagram.com/justyna_biedrawa/

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s