Searching for Management zapraszają do swojego świata singlem “INTRO”

Duet Searching for Management prezentuje muzyczne zaproszenie do swojego świata pełnego elektronicznych fuzji i brzmieniowych eksperymentów. Wszystko to w skondensowanej formie znajdziecie w ich najnowszym singlu “INTRO”!

“INTRO”, jak sam tytuł wskazuje, jest wprowadzeniem do debiutanckiego albumu Searching for Management, który ujrzy światło dzienne w pierwszych tygodniach 2023 roku. To zaproszenie do świata elektroniki, w której szybkie i duszne techno miesza się z chillującym ambientem czy tanecznym IDM. Skondensowany, choć mocny singiel, zapewnia intensywne doznania i pozostawia niedosyt, podsycając apetyt na więcej.

Stworzyłem ten utwór w wyniku inspiracji wtyczką MIDI, czyli konkretnym brzmieniem brutalnej gitary. To, co powstało, początkowo miało być intrem do “Oslo”, naszego pierwszego singla. No i zostało “INTRO” – dodaje Jakub Szwarc, połowa duetu Searching for Management.

Premierze singla towarzyszy teledysk w formie animacji, stworzonej przez laureatów konkursu „Animaton” – Kingę Marszałkowską oraz Marka Kudłę.

Searching for Management specjalizują się w energetycznym graniu i szybkim tempie, choć nie stronią też od ambientów czy zawiłości IDM. Sami mówią o sobie:

Szukamy przyszłości w echach przeszłości, posługując się teraźniejszością.

Brzmienie duetu to trochę duszny klub, a trochę koncert. Wszystko to dzięki łączeniu instrumentów i urządzeń typowych dla muzyki elektronicznej (sekwencery, samplery, syntezatory z różnymi efektami) z żywiołowością i dynamiką brzmienia akustycznej perkusji. Formuła grania live sprawia, że muzyka wychodząca spod szyldu zespołu wymyka się z ram stereotypowych konwenansów kojarzonych z elektroniką. Dodatkowo koncerty duetu uświetnia czynnik improwizacyjny, który sprawia, że ich utwory na żywo nigdy nie brzmią tak samo. Niebanalne poszukiwania Searching for Management owocują zaskakującą, energetyczną mieszanką, która płynnie wprowadza słuchacza w rodzaj pozytywnego transu, muzycznej przygody i wyjątkowych doznań.

Ciekawostką może być to, że wywodzę się ze środowiska jazzowego, jednak kilka lat temu poznałem zespół, który zupełnie zawrócił mi w głowie i otworzył uszy na nowe gatunki w muzyce. Mowa o Underworld, bardzo popularnym składzie w latach 90., który stworzył między innymi ścieżkę dźwiękową do filmu „Trainspotting”. Brytyjczycy stali się dla mnie fascynacją, a jednocześnie inspiracją do postania zespołu Searching for Management – dodaje Jakub Szwarc.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s