Niekompetentni – Kowalski z soundtrackiem do słuchowiska!

Ostatni singiel z płyty ANOMALIE Kowalskiego nosi tytuł “Niekompetentni”. Utwór jest soundtrackiem do najnowszego słuchowiska Storytel o tym samym tytule, który premierę miał 21 listopada 2022 roku.

Piosenkę, Kowalski pierwotnie zadedykował ukochanej babci, która odeszła półtora roku temu. Utwór opowiada historię nieskończonej miłości wnuka do cudownej babci Hani, która całe życie powtarzała, że nie trzeba być pierwszym i z nikim się ścigać, by być naprawdę szczęśliwym. Wielka wiara w marzenia, miłość i nieskończone dobro, to wartości, które Kowalski wyniósł z domu, i którymi chce dziś zarażać świat.  

Słuchowisko ”Niekompetentni” stworzyła laureatka głównej nagrody na OFF CAMERA 2021. Odtwórcami głównych ról są wspaniali aktorzy: Sandra Drzymalska i Nikodem Rozbicki. Utwór jest główną ścieżką muzyczną projektu. Bohaterowie zakochują się w sobie będąc na koncercie Kowalskiego, a rozkwitającej miłości towarzyszy w tle utwór “Niekompetentni”.

Słuchowisko, zupełnie jak piosenka, chwyta za serce od samego początku. Po latach związku główny bohater zaczyna chorować na alzheimera i w pierwszej kolejności przestaje rozpoznawać swoją żonę. Dopiero przy dźwiękach piosenki mężczyzna przypomina sobie o swojej ukochanej i ich wielkiej miłości.

Piosenka napisana przez Kowalskiego idealnie wpisuje się w klimat słuchowiska. Powstała bowiem w momencie, kiedy jego ukochana babcia artysty sama doświadczała początków choroby alzheimera. Kowalski: “Największym moim lękiem było to, że któregoś dnia babcia może mnie nie poznać…Do końca udawaliśmy z rodziną, że jest wszystko dobrze. Dotychczas nigdy nie znałem takiej tęsknoty za drugim człowiekiem. Babci nie ma ze mną ciałem, ale duchem, czuje Hanię jeszcze mocniej niż kiedyś. “Miłość jest najważniejsza” – powtarzała mi zawsze babcia! Kochajmy się jak chcemy – NIEKOMPETETNIE, po swojemu, nawet lepiej!”

SŁUCHAJ W SOUNDCLOUD

SŁU|CHAJ W SPOTIFY

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s