Świąteczne utwory od Polydor Records

Sara James, Michał Szczygieł i Wiktor Dyduła to tylko część artystów, którzy zadbali o nasze bożonarodzeniowe playlisty.

Wiktor Dyduła świątecznie w aż trzech językach

Na tak nietuzinkowy wybór świątecznego utworu mógł sobie pozwolić tylko on! Młody wokalista z okazji nadchodzącej Gwiazdki postanowił uraczyć słuchaczy swoją własną wersją „Feliz Navidad” – klasyka skomponowanego i wykonywanego w oryginale przez portorykańskiego artystę, Jose Feliciano. Utwór ma w sobie mnóstwo pozytywnej energii, przywodzącej na myśl rytm przedwigilijnych przygotowań czy hałas bożonarodzeniowych spotkań z najbliższymi. Wiktor w utworze pokusił się o zaśpiewanie w aż trzech językach, do pojawiających się w oryginale angielskiego i hiszpańskiego dorzucając wstawki w języku polskim. 

SŁUCHAJ W STREAMIE  

Świąteczny hit na miarę międzynarodowej kariery

Gdy rok temu ukazywał się świąteczny hit Sary James „Jak co roku”, młodziutka wokalistka z pewnością nie spodziewała się, że tak prędko przyjdzie jej nagrywać angielską wersję piosenki dla swojej stale powiększającej się międzynarodowej publiczności! Tymczasem miniony rok był nieustającym pasmem sukcesów Sary, a jej twórczość wykroczyła szeroko poza granice rodzimego kraju. „Lovely Christmas” to zatem świąteczny prezent dla wszystkich i muzyczne zamknięcie tego fantastycznego roku w karierze wokalistki.

SŁUCHAJ W STREAMIE 

Michał Szczygieł zaskakuje własnym wykonaniem świątecznego hitu „Z kopyta kulig rwie” Skaldów

Po nieschodzącym z anteny radiowej przeboju „Adrenalina”, artysta zdecydował się w październiku na wydanie wspólnego utworu z Verde pt. „Syn koleżanki Twojej matki”.  W ostatnich tygodniach pracował zaś nad świąteczną propozycją dla swoich słuchaczy. Wybór piosenki był prosty: „Od wielu lat w okresie świątecznym właśnie ta piosenka była najczęściej przeze mnie nucona. Doceniam też twórczość Skaldów nie tylko w tym utworze. To świąteczny prezent dla moich słuchaczy!”. Piosenka udostępniona została w serwisach streamingowych oraz w formie lyric video na YouTube. 

SŁUCHAJ W STREAMIE

Ignacy w ulubionym klimacie

Ignacy w swoim ulubionym klimacie – klasycznie, kojąco i sentymentalnie. Na święta nagrał swoją wersję piosenki Nat King Cole’a „The Christmas Song (Merry Christmas to Yoy)”, bo święta to czas odpoczynku i wytchnienia.

SŁUCHAJ W STREAMIE 

Julia Kamińska śni o białych świętach w coverze utworu Irvinga Berlina – „White Christmas”

Ta propozycja muzyczna zaskakuje nie tylko subtelnością dźwięków, ale przede wszystkim bajkowym klimatem, który swoim głosem stworzyła Julia. To pewne – tego wykonania nie może zabraknąć na Twojej zimowej playliście! Już dziś razem z Julią poczuj muzyczną magię świąt.

SŁUCHAJ W STREAMIE 

„Cicha” to najnowszy, około-świąteczny singiel Marcina Sójki – zwycięzcy 9. edycji programu „The Voice of Poland”

Skłaniająca do zadumy piosenka, tytułem i treścią nawiązująca do kolędy „Cicha Noc”, jest refleksją artysty na istniejącą, trudną sytuację na świecie. „Nie dla wszystkich te Święta będą spokojne i spędzone w rodzinnym gronie. To dobry czas i okazją do powiedzenia tego, co na co dzień przykrywa pośpiech i codzienność” – tak  o  najnowszej  kompozycji mówi Marcin. Punktem  wyjściowym  tekstu  i  klimatu całego  utworu  jest  tak  cenny  w  wymiarze  ogólnym  i indywidualnym pokój, którego bardzo, zwłaszcza teraz, potrzebujemy.

SŁUCHAJ W STREAMIE 

Czy świąteczny klasyk Czerwonych Gitar można zmienić w alternatywny synth pop? Posłuchaj „Dzień jeden w roku” Sienickiego

Czemu nie! Wokalista i producent muzyczny Sienicki stworzył zupełnie nową odsłonę utworu „Dzień jeden w roku”, w której ciepły i intymny wokal osadził w surowym i jednocześnie eterycznym otoczeniu klasycznych syntezatorów oraz nowoczesnych popowych bębnów. Koniecznie sprawdźcie, co z tego wyszło! 

SŁUCHAJ W STREAMIE

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s