ŻYŃY z nową dawką elektronicznych brzmień!EP „Fine Reworks” już dostępna!

EP’ka ‘’Fine Reworks”, to remiksy utworów z albumu ‘All Is Fine’ (maj 2022), zaprezentowane w zaskakującej stylistyce.

SŁUCHAJ EP W STREAMIE

Album jest wynikiem silnych inspiracji muzyką house i techno IDM oraz potrzebą zaprezentowania utworów z płyty w nowej odsłonie, z jednoczesnym zachowaniem dobrze znanych harmonii i wokali.
Na „Fine Reworks” brakuje też nieodłącznej w twórczości ŻYŃY’ego sekcji dętej – Artyście przy powstawaniu utworów towarzyszyli Patryk Rynkiewicz na trąbce oraz Krzysztof Kuśmierek na saksofonie tenorowym i altowym z kwintetu jazzowego „Unleashed cooperation”

Zapowiedzią EP’ki jest utwór „Looking for emotions’’, którym ŻYŃY po raz kolejny udowadnia, że muzyka elektroniczna nie ma sztywnych granic. Utwór „Looking for emotions” to eksplozja elektronicznych inspiracji, w której trip hop miesza się z antipopem, a house spotyka jazz. ŻYŃY odważniej niż na dotychczasowych płytach sięga po syntezatory i upbeat, jednocześnie akcentując wpływy jazzowe w postaci hipnotyzującej trąbki. Singiel z EPki „Fine Reworks” to uczta dla wszystkich fanów muzyki elektronicznej, zaserwowana w najwyższej jakości reprezentacji gatunku.

Utwór w streamingach: https://ffm.to/ZYNYlooking

„‘Emotions’ to jeden z moich ulubionych utworów z płyty ‘All Is Fine’, który gdzieś tam zniknął pod natłokiem innych singli. Chcąc żeby trochę więcej światła padło na ten utwór, postanowiłem go wykorzystać przy swoich elektro inspiracjach. Zniknęła gitara, a do znanego już wokalu z oryginału doszły partie syntezatorów oraz lirycznej trąbki Patryka Rynkiewicza z kwintetu jazzowego Unleashed Cooperation.”

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s