Jedna z najzdolniejszych polskich wokalistek i songwriterek prezentuje swój czwarty studyjny album – „Obecna”. 

Lanberry po raz kolejny udowadnia, że nie dla niej utarte ścieżki i przyjęte schematy. Artystka nie poddaje się łatwym definicjom. Choć w jej sercu gra pop, to z każdą kolejną produkcją odsłania swoje nowe oblicza zachwycając różnorodnością muzycznych odcieni i dowodzą, że muzyka popularna to jeden z najpojemniejszych gatunków muzycznych. 

Jak jest „Obecna” Lanberry? Jest zadziorna, charyzmatyczna, z rockowym pazurem… 

Lanberry? Obecna! 

Dokładnie dwa lata mijają od premiery poprzedniej płyty i oddaję słuchaczom moje kolejne muzyczne dziecko. Album, na którym chciałam pokazać kolejne wcielenie Lanberry A.D. 2022 i zapewne 2023, kiedy większość tych utworów będę wykonywać na koncertach plenerowych. Motywem przewodnim krążka są zdecydowanie gitary w różnych wcieleniach: drapieżnym, mocnym, ale także lirycznym i akustycznym. Eksploruję również mocno koloryt swojego wokalu – momentami jest to niemal krzyk – stąd okładka, a innym razem niemal szept i łamiący się ze wzruszenia głos. Chciałam pokazać na tej płycie, że pop daje nam niesamowite pole do muzycznych eksperymentów. Bawmy się zatem muzyką, łączmy pozornie niepasujące ze sobą elementy, otwierajmy głowę i wyjdźmy z ograniczających nas szuflad. 

Lanberry do współpracy przy najnowszej płycie zaprosiła muzyków i producentów, z którymi dobrze się zna i muzycznie rozumie, ale nie zabrakło także zupełnie nowych kolaboracji. Na albumie znajdują się utwory, nad którymi artystka pracowała z Kubą Krupskim, szefem muzycznym jej zespołu, Moniką „Mimi” Wydrzyńską, Patrykiem Kumórem i Dominickiem Buczkowskim, Dry Skullem, Maurycym Żółtańskim czy Likersami, czyli Karolem Serkiem i Pawłem Wawrzeńczykiem. 

Okładkę Obecnej przygotowała młoda artystka Marysia Jagłowska, która pracowała z Lanberry również przy jej debiutanckiej płycie. Autorką zdjęć jest Karolina Krasińska. 

Płytę otwiera utwór Taniec z ogniem, którego tytuł idealnie opisuje kolejną muzyczną odsłonę Lanberry, a muzyczne brzmienie wprowadza w klimat płyty. 

Sprawdźcie koniecznie jaka jest „Obecna”Lanberry! 

Album „Obecna” jest dostępny we wszystkich serwisach streamingowych. 

Tracklista:

1. Taniec z ogniem

2. Nocny Express

3. Niewygodnie 

4. Niedziela 

5. Debiutuję

6. Waniliowe

7. Królewna

8. Plansza

9. Nocny Express (Piano Version)

10. Okna bez firanek 

11. List 

12. pOST sCRIPTUM 

Lanberry w socialach: 

INSTAGRAM: https://www.instagram.com/lanberry/ 

FACEBOOK: https://www.facebook.com/LanberryMusic 

YOUTUBE: https://www.youtube.com/channel/UCjvzjbgRTyDy0Nz2kNwD3PA 

SPOTIFY: https://open.spotify.com/artist/2t3aJxThQrMWaNJgqjMcU8 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s