Nowy singiel i EP-ka Bert Gra

Bert Gra prezentuje najnowszy singiel „Patrzę jak Ty” oraz podsumowuje swój pierwszy projekt EP-ką pt.  „Do Świateł Miast”. 

            „Patrzę Jak Ty” to kolejny efekt  współpracy z Krystianem Zemanowiczem, basistą i producentem znanym m.in. z Transsexdisco. Tym razem artysta postawił na organiczne, zespołowe brzmienie. Wokal Berta okraszają partie pianina, gitar oraz syntezatorów podkreślanie mocną perkusją i pulsującym basem. Gitary nagrał i wyprodukował Michał „Bateria” Bagiński z zespołu LOKA.

            Numer jest – a jakże – o miłości. Tylko nie tej co dopiero się zaczyna, zauroczeniu, a dojrzałej – znającej swoje wady i zalety, nie oceniającej i nie proszącej się o zawirowania. Trwałej fascynacji drugą osobą, która bierze się z jej poznania – i zaakceptowania.

            Pierwsze szkice tekstu inspirowane były powieścią Julio Cortazara – „Gra w Klasy” i cytatem o „Jaskółce wśród mgły”. Po odleżeniu swojego czasu w szufladzie, Bert zdecydował się na wyprodukowanie numeru i nadanie mu ostatecznego kształtu. Z pomocą przyszedł Krystian, który urozmaicił nieco partię basu, zaproponował też partie syntezowanych smyczków i melotronu. Ostateczny szlif utworowi nadał Michał, dogrywając partie gitar i miksując numer.

            „Patrzę jak Ty” to ostatni punkt pierwszego projektu Bert Gra – mini-albumu (EP)  – „Do Świateł Miast” – podsumowanie pierwszych 1,5 roku życia artystycznego. Motyw przewodni EPki to miejskie historie przeplatane fascynacją naturą, chęcią ucieczki gdzieś – daleko stąd.

            EP-ka zawiera 5 utworów, wyprodukowanych przez Berta, we współpracy z Krystianem, Michałem oraz gitarzystą, Tomkiem Witosławskim. Materiał w całości zmiksował również Michał w BAT Studio. Do utworów powstały 2 teledyski (Zegar Tyka, Do Świateł Miast), akustyczna live – sesja (Przedwiośnie) oraz 2 słowoklipy (lyric video – Daleko Stąd, Patrzę jak Ty) które mozna zobaczyć w serwisie YouTube.

            Całość materiału dostępna jest na wszystkich portalach streamingowych, będzie można również nabyć Epkę za pośrednictwem portalu Bandcamp. Artysta ma w planach również wersję fizyczną mini – albumu.

EP w serwisach streamingowych

EP na BandCamp

EP w YouTube:

Bert Gra to solowy projekt Bertranda Abramczyka, który powstał w trakcie pandemii. Muzyka artysty to połączenie popowej alternatywy, gry słów, nieoczywistego rytmu i zabawy muzyczną stylistyką. Bert Gra czerpie garściami z polskiej muzyki rozrywkowej – Andrzeja Zauchy, Krzysztofa Zalewskiego czy Piotra Roguckiego. W jego muzyce słychać też elementy charakterystyczne dla twórców takich jak Gorillaz, Imagine Dragons i Bastille. Bert Gra nie stawia przed sobą barier gatunkowych. Jego wyznacznikami jest szczery przekaz i prosta forma połączona zabawą rytmem i konwencjami.

Do tej pory Bert Gra ukazał światu cztery single: „Zegar Tyka”, „Daleko Stąd” , akustyczne „Przedwiośnie” oraz „Do Świateł Miast”. Ostatnim punktem projektu jest „Patrzę Jak Ty”.

Wcześniejsze single:

Zegar Tyka:

Daleko Stąd:

Przedwiośnie:

Do Świateł Miast:

SOCIALE:

FB: facebook.com/BertGra

IG: Instagram.com/bert_gra

TT: tiktok.com/@bertgra

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s