RENI JUSIS I MATEUSZ BANASIUK W ROMANTYCZNEJ INTERPRETACJI PONADCZASOWEGO PRZEBOJU „ET SI TU N’EXISTAIS PAS”

„Et si tu n’existais pas” to pożegnanie Reni Jusis z trwającym ponad dwa lata projektem „Je suis Reni”. Artystka zaprosiła wszechstronnie utalentowanego aktora – Mateusza Banasiuka do wspólnej, lirycznej interpretacji utworu znanego z repertuaru Joe Dassin. Nie jest to jednak muzyczny debiut Aktora, którego zdolności wokalne mogli zauważyć widzowie programów „Twoja Twarz Brzmi Znajomo” czy „Mask Singer”. Chwytający za serce wideoklip, powstał we współpracy z adeptami Szkoły Teledysku i Sztuk Wizualnych, prowadzonej przez Olgę Czyżykiewicz, reżyserkę teledysków do poprzednich singli z płyty „Je suis Reni” – „Lawendy” i „Oum le dauphin”. 

Ogromnie się cieszę, że udało mi się namówić do współpracy Mateusza Banasiuka, którego od lat obserwuję i podziwiam m.in. za rolę w „Płynących Wieżowcach” czy w „Furiozie”. Zwróciły też moją uwagę jego wybitne zdolności taneczne i rytmiczne. Byłam bardzo ciekawa jak radzi sobie wokalnie. Kiedy spotkaliśmy się w studiu, utwierdziłam się w przekonaniu, że jest niezwykle wszechstronnym i wrażliwym Artystą i nie boi się nowych wyzwań. Jestem również ogromnie wdzięczna Oldze Czyżykiewicz, koordynatorce teledysku, z którą miałam okazję współpracować już po raz trzeci. Za zaproszenie i namówienie mnie na eksperymentowanie z ciałem, ruchem i emocjami pod okiem sześciu młodych reżyserów, gdyż pod kątem aktorskim i tanecznym, był to najtrudniejszy wideoklip w mojej całej karierze.  Mam nadzieję, że wraz z Mateuszem udało nam się zawrzeć w tym video wiele autentycznych i poruszających emocji, które obrazują obsesyjną miłość. Bo o tym właśnie jest dla mnie ta legendarna piosenka. – podsumowuje Reni Jusis. 

Za koncepcję i reżyserię klipu do utworu „Et si tu n’existais pas”, tym razem odpowiedzialnych jest aż sześć osób – słuchaczy stworzonej przez Olgę Czyżykiewicz Szkoły Teledysku i Sztuk Wizualnych.

Szkoła Teledysku i Sztuk Wizualnych to nowatorski projekt na polskim rynku. To połączenie sztuki obrazu ze sztuką muzyki i światem showbiznesu. Najważniejszym aspektem szkoły jest możliwość wyreżyserowania autorskiego scenariusza dla jednej z polskich gwiazd. W tej edycji mieliśmy zaszczyt pracować dla niezwykłej Reni Jusis – Artystki o wielkiej klasie i talencie. Adepci naszej szkoły mieli szansę pracować z poruszającym utworem w wykonaniu Reni i Mateusza Banasiuka.– opowiada Olga Czyżykiewicz.

Oparty na tańcu i sześciu miłosnych etiudach scenariusz teledysku, prowadzi widza przez obecne w każdym z nas emocje: tęsknotę, poszukiwanie siebie w innych, radość, rozpacz, obojętność, dystans dwojga kochanków w długoletniej relacji, obsesyjne poszukiwanie miłości, szaleństwo splecionych dusz, lekkość i próbę zaufania drugiej osobie w relacji. Nad choreograficzną częścią projektu czuwała ceniona choreograf – Ilona Bekier

Dwuletnia francuska przygoda Reni Jusis pod szyldem „Je suis Reni” dobiega końca. Muzycznemu pożegnaniu towarzyszyć będzie trasa koncertowa, w trakcie której Artystka spotka się z miłośnikami piosenki francuskiej w 8 miastach:
8.12 Poznań, Aula Artis
17.12 Ziębice, ZCK
18.12 Wrocław, Stary Klasztor Sala Witrażowa
14.01 Kielce, KCK
15.01 Warszawa, Scena Relax
21.01 Gdańsk, Stary Maneż
22.01 Łódź, ArtKombinat
28.01 Niepołomice, CK 

Bilety dostępne w sprzedaży przez stronę www.ebilet.pl oraz w punktach własnych Centrów Kultury. 
https://www.ebilet.pl/artysta/reni-jusis

Teledysk powstał w ramach współpracy Reni Jusis z #yslbeauty i #lorealpro #steampod4. 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s