„Będę Cię Miał” – premiera Forsal!

Zespół Forsal właśnie świętuje premierę swojej drugiej płyty pt. „Będę Cię Miał”, złożonej z utworów stworzonych przy współpracy z osobowości polskiego bluesa, Sławkiem Wierzcholskim. Album jest bardzo nowoczesnym podejściem do tej twórczości, całości dopełniają charakterystyczni goście, m.in. Dominika Barabas i Piotr Bukartyk. Krążek promuje nowy teledysk, powstały do piosenki „Wisła – Mississippi”.

Nasza nowa płyta to połączenie tego co klasyczne, szlachetne, z bardzo nowoczesnym i alternatywnym brzmieniem. Jak opowiada Kuba Konieczko, wokalista, harmonijkarz i lider zespołu: Od dawna kręciło nas nowoczesnej podejście do tradycyjnej muzyki. Używanie różnych zabiegów jak perkusjonalia (których jestem wielki fanem), delikatne elementy elektroniki, produkcja muzyczna.. Pierwotną koncepcją płyty Będę Cię Miał było stworzenie wydawnictwa w stylu tribute, składające się ze starych wersji piosenek Sławka,  które miała być uhonorowaniem mistrza w roku 40-lecia Jego twórczości. Prace i efekty już na etapie nagrań w wersji demo były tak ciekawe, że zmieniliśmy koncepcję i rozpoczęło się pisanie piosenek specjalnie na tą płytę. Został zatrudniony producent Mateusz Brzostowski i zaczęliśmy tworzyć drugą płytę. Stylistyka była otwarta miała mieścić się w granicach szeroko pojętej alternatywy. Miało być nowocześnie, piosenkowo.  Dlatego na płycie usłyszeć można rockowe gitarowe riffy, ballady, piosenkę w stylu reagge a nawet punkowo garażowy numer. Koncepcję w zasadzenie napisało życie.

SŁUCHAJ ALBUMU W STREAMIE

Z „Będę Cię Miał” znamy już znakomite single, które wcześniej promowały materiał, czyli tytułowy, „Rach Ciach Ciach” i „To jesień” z gościnnym udziałem Piotra Bukartyka. Teraz możemy już poznać całość, również pod kątem gości – obok wspomnianego Bukartyka zespół zaprosił m.in. wokalistkę Dominikę Barabas i saksofonistę Seba Stannego. Dodatkowo, muzycy postanowili w przededniu premiery wypuścić kolejny teledysk, tym razem do „Wisła – Mississippi”, który idealnie, klimatem i treścią, obrazuje nie tylko ten numer, ale też i całą płytę.

„Będę Cię Miał”, w fizycznej wersji, jest do kupienia na stronie wydawcy, BNB RECORDS w dobrych sklepach muzycznych, można ją również, do woli, poznawać na wszystkich platformach streamingowych. Zespół zabiera się do organizacji koncertów promujących ten niezwykły materiał, dlatego mocno polecamy śledzić ich social media, by być na bieżąco!

https://www.facebook.com/forsal.band

https://www.instagram.com/forsal.band/

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s