„ANTARCTICA” – POSŁUCHAJ ANGLOJĘZYCZNEJ WERSJI HITU ARKA KŁUSOWSKIEGO!

Już 18 listopada na ekrany polskich kin trafi film „Słoń” w reżyserii Kamila Krawczyckiego. Na potrzeby produkcji Arek Kłusowski nagrał anglojęzyczną wersję „Antarktydy” ze swojego ostatniego albumu „Lumpeks”. 

Debiutancki film Kamila Krawczyckiego pt. „Słoń” zrobił już furorę na festiwalu Nowe Horyzonty, a podczas Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni otrzymał główną nagrodę w Konkursie Filmów Mikrobudżetowych. Jak przyznają krytycy – w piękny, prosty sposób opowiada o historii miłości oraz sytuacji osób LGBT w naszym kraju. W rolach głównych wystąpili Jan Hrynkiewicz i Paweł Tomaszewski.

W soundtracku do filmu usłyszeć można „Antarctica”, czyli specjalnie stworzoną anglojęzyczną wersję hitu Arka Kłusowskiego. Obok Arka, na ścieżce dźwiękowej pojawili się także inni podopieczni wytwórni Kayax – The Dumplings oraz thekayetan. Jak opowiada reżyser: Tekst utworu „Raj” The Dumplings nabiera w filmie nowego znaczenia i mocno koreluje z tym co widzimy na ekranie. Bohater pierwszy raz wchodzi do klubu gejowskiego i styka się po raz pierwszy z akceptacją społeczności, a w utworze padają słowa „Nikt nie chce tam mnie zranić”. Dla mnie to jest coś magicznego. Podobnie jak „Z Tobą Tańczyć” thekayetana, które słyszymy na napisach końcowych i tekst wydaje się być idealnym podsumowaniem filmu. Jestem bardzo wdzięczny autorom, że zgodzili się udostępnić nam piosenki.

SŁUCHAJ W STREAMIE

Cieszę się, że Antarktyda została zaangażowana do tak ważnego filmu jak „Słoń”. Wiem, że jest to jedna z ulubionych piosenek reżysera Kamila Krawczyckiego – a prywatnie mojego przyjaciela od wielu lat. Namówił mnie do tego, żeby zrobić anglojęzyczną wersję, ponieważ film ma dystrybucję również za granicą. Mam ogromną nadzieję, że ten utwór zyska nowych słuchaczy! – opowiada Arek Kłusowski.

Do projektu chciałem zaangażować jak najwięcej queerowych twórców lub sprzymierzeńców społeczności LGBT, stąd również przy wyborze muzyki naturalne było dla mnie sięgnięcie po takich wykonawców jak Arek Kłusowski, thekayetan czy z zagranicznych Christine and the Queens. Arek zgodził się nagrać angielską wersję „Antarktydy” bezpośrednio na potrzeby filmu. Wyszedłem z takim pomysłem głównie dlatego, że film ma sporą zagraniczną dystrybucję, a sam jestem wielkim fanem zarówno Arka, jak i tej piosenki. Czułem potrzebę podarowania jej zagranicznym widzom. – dodaje Kamil Krawczycki, reżyser.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s