MAŁE MIASTA PREZENTUJĄ „NA ZAWSZE” – KOLEJNY ZWIASTUN Z PŁYTY „WESELE”

„Na zawsze” to piąty singiel z nadchodzącej nowej płyty Małych Miast „Wesele”. Krążek trafi na półki sklepowe 2 grudnia.  Będzie to pierwszy album duetu jaki ukaże się pod szyldem [PIAS] Poland & EE.

„NA ZAWSZE” NA PLATFORMACH STREAMINGOWYCH

„Na zawsze” to piosenka o stanie emocjonalnym po sakramentalnym tak. Goście są już na sali, a parze młodej nie pozostało nic innego jak rzucić się w wir zabawy. Szampany w dłoni, miejsca zajęte, marynarki jeszcze zapięte, a fryzury wciąż świeże. Wszyscy obecni liczą, że właśnie trafili na najlepszą imprezą tego sezonu. Pierwsze ciepłe dania, pierwsze szoty, budowanie gruntu pod całonocny melanż. Taki kadr pozostanie na zawsze w pamięci młodych.

Zespół zaprasza na specjalny koncert przedpremierowy, na którym będzie można zapoznać się z nowym repertuarem!!! Już 17 listopada duet wystąpi w wyjątkowym miejscu na mapie Warszawy – Clubie Wesele. Podczas imprezy będzie kręcony teledysk do piosenki „Hardkorowe wesele”. Szczegóły wydarzenia oraz bilety do nabycia: https://bit.ly/3DWNCej 

„Zagrają z nami prawdziwi muzycy, sami też chwycimy za instrumenty. Nie zabraknie również materiału z poprzednich płyt. Będzie para młoda, będzie DJ, będzie wodzirej. Jak na wesele przystało. Nie może zabraknąć i Was!” – mówi zespół. 

Zapowiadane wydawnictwo to nietuzinkowy koncept album opowiadający o szeroko pojętym zjawisku wesela. Wszystkie piosenki zostały w pełni wyprodukowane i napisane przez zespół w składzie: Mateusz Holak i Mateusz Gudel. Podczas 4-letniej przerwy wydawniczej obaj zdążyli dołączyć do grona 30-latków, a jeden faktycznie wziął ślub. W podobnej sytuacji życiowej znalazło się pewnie wielu ich odbiorców.

Choć album utrzymany będzie w ramach jednego, spójnego konceptu – również w warstwie wizualnej – to z pewnością zaskoczy także dużym zróżnicowaniem i uniwersalnością pod względem muzycznym i tekstowym. Podstawą gatunkową materiału jest oczywiście hip-hop, jednak muzycy odważnie łączą rozmaite, momentami wręcz przeciwległe style, takie jak funk, pop czy muzyka klezmerska. W warstwie lirycznej, sięgając po temat wesela, zespół wielopłaszczyznowo analizuje różne aspekty tego wydarzenia, czyniąc to w sposób niezwykle błyskotliwy i bezpretensjonalny, nie unikając przy tym autoironii. Konwencja albumu jest lekka, ale jednocześnie zupełnie serio dotyka istoty wielu życiowych dylematów, z którymi mierzy się pokolenie dzisiejszych trzydziestolatków, którzy nieco spóźnieni i zagubieni wchodzą w to, co ich rodzice nazywali dorosłością.

„WESELE” DOSTĘPNE W PRZEDSPRZEDAŻY

Małe Miasta to duet za którym stoją Mateusz Holak oraz Mateusz ‘Jordah’ Gudel. Wspólnie odpowiadają nie tylko za muzykę, ale również wizualną stronę projektu: zarówno pod aspektem graficznym, jak i filmowym. Nakład ich pierwszego albumu rozszedł się już w przedsprzedaży, drugi z miejsca trafił na OLiS i doczekał się reedycji wzbogaconej o bonusową EP-kę, a trzeci dostarczył singli, które stały się najpopularniejszymi piosenkami w ich dorobku. Na dotychczasowych krążkach gościnnie wystąpili z nimi tacy artyści jak Taco Hemingway, Paluch, Ten Typ Mes czy Wojtek Mazolewski. Zagrali też na najważniejszych letnich festiwalach: Open’er, Tauron Nowa Muzyka, Hip-Hop Kemp, Off Festival czy Spring Break.

Tracklista „Wesela”:

  1. Kiedy moje wesele
  2. Lufy na stole
  3. Z miłości feat. Andrzej Piaseczny
  4. Pociąg
  5. Rano
  6. Hardcorowe wesele
  7. Na zawsze
  8. Dobra morda feat. Ten Typ Mes
  9. Katalogi
  10.     10. Lista życzeń

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s