NIKT NIE PYTAŁ –  bite prezentuje swój nowy singiel 

W grudniu 2021 zaczęła przygodę z wydawaniem autorskich singli, jednak jej historia pisania piosenek sięga 2008 roku gdy miała 7 lat! Poznajcie bite i jej najnowszy singiel „Nikt nie pytał”.

Tworzenie muzyki towarzyszy mi od najmłodszych lat, jednak publikowanie jej okazało się dla mnie niemałym wyzwaniem. Każda piosenka, którą wydaję jest pewnym „wyznaniem”, o którym zwykle nie decyduję się mówić bez użycia metafor, mają one skłaniać do refleksji, głównie „Anhedonia” oraz „ZKP”, które ukaże się już 16 grudnia – opowiada bite o swojej twórczości.

Posłuchajcie „Nikt nie pytał” na wybranym serwisie streamingowym: https://e-muzyka.ffm.to/biteniktniepytal

„Nikt nie pytał” to kolejna bardzo osobista dla mnie piosenka i jest ona skierowana do jednej osoby, z którą kiedyś bardzo dużo mnie łączyło, a teraz jest zapisana jako żywe wspomnienie, które towarzyszy mi pomimo upływu lat i wszystkiego co dzieje się wokół mnie. Tekst do niej napisałam pod koniec maja, a praca nad nią trwała do ostatniego dnia przed premierą, kiedy to na wykładach na uniwersytecie kończyłam montować klip. Pisząc słowa tej piosenki pozwoliłam sobie uwolnić jakieś moje „duszone”emocje, tak też było w przypadku wcześniejszych piosenek, więc traktuję pisanie ich trochę jak pewnego rodzaju terapię – mówi artystka o sekretach tworzenia swojego nowego singla.

Teledysk miał opierać się na jednym elemencie jakim był telefon. A zainspirowała mnie do tego moja nauczycielka śpiewu pani Sylwia Chludzińska kiedy na jednej lekcji kazała mi śpiewać piosenkę do telefonu, udając, że rozmawiam z konkretna osobą. Zaśpiewałam pół utworu i powiedziałam, że nie mogę dalej, bo się zakochałam – tak bardzo w to uwierzyłam – dodaje.

Zobacz klip do „Nikt nie pytał” 

Bite to 21-letnia wokalistka, song-writterka, kompozytorka pochodząca z okolic Nowego Sącza. Jej pierwszy singiel „Anhedonia” ukazał się w grudniu 2021, po nim „Burze” w maju 2022 roku. Aleksandra Gryzło, bo tak naprawdę nazywa się wokalistka obecnie pracuje nad kolejnymi utworami. Już 16 grudnia wyjdzie następny singiel bite „ZKP”. 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s