Edyta Bartosiewicz świętuje 30-lecie płyty „LOVE” i zaprasza na koncerty „solo act”

Mija 30 lat od solowego debiutu Edyty Bartosiewicz płytą ‚Love‚. Z tej okazji Artystka przygotowała jubileuszową, zremasterowaną przez Shawna Hatfielda wersję albumu na cd i winylu. Premiera odbyła się 4 listopada.

Warto zaznaczyć, że jest to dopiero drugie w historii tego materiału wydanie analogowe (pierwsze miało miejsce w 2014 roku, przy okazji ukazania się dwupłytowego albumu ‚Love & more...’ nakładem Agencji Radiowej).

Tym razem Bartosiewicz, jako wydawca, postarała się o jak najbardziej współczesne brzmienie zawartości krążka, decydując się na odważny remastering. Oprawa graficzna zaś jest zdecydowanie bliższa oryginalnemu wydaniu ‚Love‚ z lat 90-tych. Przypomnijmy, że płyta ukazała się w 1992 roku tylko na kasecie, kilka lat później materiał został wydany również na płycie kompaktowej.

Producentem, aranżerem i realizatorem nagrań był Rafał Paczkowski.

Muzykę i teksty napisała Edyta (za wyjątkiem ‚Blues For You’, gdzie muzyka: Bartosiewicz/Paczkowski).

W sesji nagraniowej wzięli udział cenieni muzycy tacy, jak:

Paweł Derentowicz, Krzysztof Poliński, Jan Borysewicz, Cezary Konrad, Tomasz Gąssowski, Krzysztof Ścierański, Wojciech Kowalewski, Maciej Talaga.

Aby uczcić 30-lecie swojego solowego debiutu, Edyta postanowiła zagrać serię koncertów tylko z gitarą akustyczną (solo act), dokładnie tak, jak grała na samym początku swojej kariery. Czas zatoczył pętlę, a może bardziej spiralę i jest to dla Bartosiewicz coś w rodzaju ‚nowego otwarcia’.

Zapraszamy na pierwsze koncerty z Trasy SOLO ACT 30.11 i 02.12 do klubu Jassmine w Warszawie.

Edyta Bartosiewicz to niezależna artystka, autorka,  kompozytorka i producentka nagrań.

Debiutowała w 1990 roku wraz z awangardowym zespołem Holloee Poloy albumem ‚The Big Beat‚.
Już dwa lata później ukazała się jej pierwsza solowa płyta ‚Love‚, a w 1994 roku kolejna, zatytułowana ‚Sen‚, która okazała się ogromnym sukcesem.
W latach 90-tych Bartosiewicz wydała jeszcze 4 albumy, w tym legendarne ‚Dziecko‚, by w 1999 roku rozstać się z macierzystą wytwórnią i rozpocząć działalność w ramach własnej firmy wydawniczej. Wtedy też ukazała się płyta ‚Dziś są moje urodziny‚, swoiste best-off, warunek rozwiązania kontraktu z Universal.

Edyta Bartosiewicz sprzedała łącznie ponad milion płyt i otrzymała wiele branżowych nagród, w tym kilka Fryderyków z rzędu za najlepsze płyty rockowe (ostatnią przyznano jej za album ‚Ten Moment‚, wydany przez Eba Records w 2020 roku).
Współpracowała też z wieloma artystami, śpiewając z nimi duety ( Hey – ‚Moja i Twoja Nadzieja’, Kazik – ‚Cztery Pokoje’, Krzysztof Krawczyk – ‚Trudno Tak’) lub też produkując im nagrania (Firebirds – album ‚Kolory’ czy ‚Cisza W Jej Domu zespołu Closterkeller).

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s