Searching for Management podkręcają tempo w singlu “Spooky Chord”

Duet tworzony przez Jakuba Szwarca i Michała Rukszę prezentuje swoje możliwości w najbardziej energetycznym singlu z nachodzącego albumu Searching for Management. Posłuchajcie “Spooky Chord”!

Duszny klub techno o poranku po nocy pełnej muzyczno-imprezowych wrażeń — to najlepsze zobrazowanie najnowszego singla od Searchng for Management. Duet prezentował już swoje rozmaite twarze, od tych bliższych IDM czy ambientowi po techno, jednak “Spooky Chord” to zdecydowanie ich najmocniejsza jak dotąd odsłona.

“Spooky Chord” to jeden z ostatnich singli, zapowiadających debiutancki album duetu Searching for Management. Wydawnictwo ujrzy światło dzienne w pierwszych tygodniach 2023 roku. Niecierpliwi będą mieli okazję posłuchać tego materiału na żywo podczas koncertu zespołu w gdańskim klubie Czudner SPOT, już 26 listopada! Więcej informacji o wydarzeniu znajdziecie TUTAJ.

Searching for Management specjalizują się w energetycznym graniu i szybkim tempie, choć nie stronią też od ambientów czy zawiłości IDM. Sami mówią o sobie:

Szukamy przyszłości w echach przeszłości, posługując się teraźniejszością.

Brzmienie duetu to trochę duszny klub, a trochę koncert. Wszystko to dzięki łączeniu instrumentów i urządzeń typowych dla muzyki elektronicznej (sekwencery, samplery, syntezatory z różnymi efektami) z żywiołowością i dynamiką brzmienia akustycznej perkusji. Formuła grania live sprawia, że muzyka wychodząca spod szyldu zespołu wymyka się z ram stereotypowych konwenansów kojarzonych z elektroniką. Dodatkowo koncerty duetu uświetnia czynnik improwizacyjny, który sprawia, że ich utwory na żywo nigdy nie brzmią tak samo. Niebanalne poszukiwania Searching for Management owocują zaskakującą, energetyczną mieszanką, która płynnie wprowadza słuchacza w rodzaj pozytywnego transu, muzycznej przygody i wyjątkowych doznań.

Ciekawostką może być to, że wywodzę się ze środowiska jazzowego, jednak kilka lat temu poznałem zespół, który zupełnie zawrócił mi w głowie i otworzył uszy na nowe gatunki w muzyce. Mowa o Underworld, bardzo popularnym składzie w latach 90., który stworzył między innymi ścieżkę dźwiękową do filmu „Trainspotting”. Brytyjczycy stali się dla mnie fascynacją, a jednocześnie inspiracją do postania zespołu Searching for Management – dodaje Jakub Szwarc.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s