Hip-hop, którego jeszcze nie było – Premiera albumu „Dialog II” L.U.C. & Rebel Babel Ensemble 

Nowy album „Dialog II” to epickie przedsięwzięcie przygotowywane przez kilka lat. Jest to wielogatunkowy projekt dla pokoju, dialogu oraz dywersyfikacji kultur. Pojawiają się w nim artyści nie tylko z Europy, ale i również z innych kontynentów – meksykański raper Danger AK czy ikona latynoskiego rapu Arianna Puello. Całość osadzona jest w cyrkowych klimatach i samplach dwudziestolecia międzywojennego połączonych z orkiestrami, elektroniką, folkiem i jazzem.

Lirycznie poznamy różne punkty widzenia na najważniejsze problemy współczesnego świata. W albumie „Dialog II” pojawi się mocna reprezentacja hip-hopu – Adi Nowak, Peja, Abradab, Bisz, Nullo, Don Guralesko, Hans (52 Dębiec) Afrojax z Afrokolektywu, a także kaszubscy raperzy Dawid Zły & Dot. Towarzyszyć im będą m.in. Igo z Bass Astral, Patrycja i Grzegorz Markowscy, Renata Przemyk oraz Sarsa. Na płycie pojawią się, także wątki jazzowe w wykonaniu Wojciecha Staroniewicza, Irka Wojtczaka i Przemka Dyakowskiego. Całość stanowić będzie wyjątkowe ponadnarodowe, ponadpokoleniowe i ponadgatunkowe spotkanie w ramach nieograniczonej orkiestry języków.

Międzynarodowa orkiestra Rebel Babel Ensemble założona przez Łukasza L.U.C. Rostkowskiego albumem „Dialog I” połączyła ponad 11.000 muzyków z 16 krajów. Na licznych koncertach i festiwalach w Europie i USA zawodowcy zagrali z młodzieżowymi, ochotniczymi i akademickimi orkiestrami tworząc niezwykłe spotkania światów i kultur będące spełnieniem marzeń wielu młodych muzyków.

Dziś swoją premierę ma również singiel „Iluzji Łąka 2”.

Utwór jest kontynuacją rozprawki i dywagacji na temat współczesnej Polski, którą mieliście okazję usłyszeć w pierwszej części utworu „Iluzji Łąka” z Anią Rusowicz. Tym razem singiel powstał z gościnnym udziałem świetnych tekściarzy i obserwatorów – Hansem z 52 Dębiec, Nullizmatykiem z Trzeciego Wymiaru i Adim Nowakiem.

Łukasz L.U.C. Rostkowski polski raper, kompozytor i producent muzyczny, a także reżyser
teledysków, koncertów i spektakl oraz promotor kultury brassowej w Polsce i na świecie. Założyciel międzynarodowej, innowacyjnej orkiestry Rebel Babel Ensemble, która w ciągu 5 lat połączyła ponad
11.000 muzyków z dziesiątek orkiestr z kilkunastu krajów koncertując na wielu europejskich i amerykańskich festiwalach.  

L.U.C. płynnie lawiruje pomiędzy światem obrazu, słowa i dźwięku, dzięki czemu łączy w niekonwencjonalny sposób różne gatunki muzyczne. 

L.U.C.  

Facebook 

Youtube 

Instagram 

Rebel Babel Ensemble 

Facebook 

Instagram 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s