Premiera albumu Piotra Zioły „Wariat”!

Premiera albumu „Wariat”, który jest już dostępny w serwisach streamingowych i sklepach muzycznych.

„A co, jeśli nie ja jestem tutaj WARIATEM?” – pyta Piotr Zioła w tytułowym utworze ze swojej drugiej płyty, który jako singiel trafił właśnie do stacji radiowych.

Do sieci trafił również klip do singla „Wariat”, będący odniesieniem do filmu Romana Polańskiego „Wstręt”, poruszającego temat wyobcowania, podejrzliwości wobec otoczenia i zmagań ze sobą. Obraz do piosenki to swoisty kolażowy remake, estetyczny hołd i (nie)śmiałe mrugnięcie okiem w stronę twórczości Polańskiego.

Wydawnictwo zapowiadają też trzy wcześniejsze single: „Błysk”„Choć czuły gest tu radości niesie mniej, to krzywda nie rozlewa łez” i „Prąd” z pełnymi symboliki teledyskami, które współtworzył sam artysta jako reżyser i scenarzysta.
 
Piotr na swojej drugiej płycie zabiera nas w podróż, dzięki której odkrywamy co się u niego działo przez ostatnich kilka lat, kiedy to niespodziewanie zniknął ze sceny. Każdy z utworów w subtelny sposób opisuje doświadczenia z tego okresu. Artysta, z pomocą zaproszonych do pisania gości – Pauliny PrzybyszJustyny ŚwięsBisza i Rasa – opowiada o człowieku, tytułowym wariacie, który mimo przeciwności losu ma odwagę czerpać z życia pełnymi garściami.
 
Kompozycje powstały w wyniku wspólnej pracy Piotra i znakomitych muzyków: Krzysztofa KawałkoMarcina UłanowskiegoStaszka Wróbla i Pawła Zalewskiego. Producentami albumu są Piotr „Emade” Waglewski Jan Biedziak.
 
Jak napisała Julia Właszczuk na łamach magazynu „Vogue”„Wariat” to eklektyczna mieszanka gatunków, estetyk i historii, które złożyły się na powrót artysty. To owoc eksperymentów i przekraczanie granic.”

POSŁUCHAJ_KUP ALBUM „WARIAT

WARIAT na koncertach: po ponad 4 latach Piotr wraca do klubowego grania!
Nowa płyta, nowy zespół, sprawdźcie:

24.11 Białystok, Zmiana Klimatu
26.11 Szczecin, Kosmos
27.11 Toruń, Lizard King
04.12 Gdynia, Ucho
09.12 Opole, NCPP
10. 12 Zabrze, Wiatrak
11.12 Wrocław, Stary Klasztor
15.12 Warszawa, Praga Centrum
18.12 Kraków, Forty Kleparz
20.12 Łódź, Monopolis
28.01 Bydgoszcz, MCK

Szczegóły: https://www.facebook.com/PiotrZiola/events

Piotr Zioła zadebiutował w 2016 r. albumem „Revolving Door”, który został nagrodzony Fryderykiem, a pochodzący z niego singiel „Safari” uzyskał status Platynowej Płyty. Artysta brał udział w wielu projektach, usłyszeć go można m.in. na kompilacji „Albo inaczej”; współpracował z artystami z rozmaitych muzycznych światów, m.in. z Rysami, Flirtini, Miuoshem, Wojtkiem Mazolewskim czy The Dumplings. Występował również na największych polskich festiwalach: Open’er Festival, Kraków Live Festival, Męskie Granie, Fest Festival.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s