Kosmiczny duet KRYSZTAŁY spotkał się z obcą cywilizacją – nowy projekt Pawła Swiernalisa i Michała Kmieciaka!

Jeden komponuje i gra współczesną klasykę, drugi tworzy alternatywny rock z tekstami na granicy poezji. Pewnego dnia zetknęli się z obcą cywilizacją, zamkniętą w tajemniczych kryształach z kosmosu, i… zaczęło się. Wystąpili już na festiwalu muzycznym, a  teraz świętują premierę pierwszego singla pt. Splot. Paweł Swiernalis i Michał Kmieciak czyli  Kryształy , to świeży koncept muzyczny dla najsmutniejszego narodu na świecie.

Do tej pory nie było w Polsce twórczości podyktowanej ingerencją obcej cywilizacji. Przybysze z kosmosu, którzy niedawno odwiedzili Ziemię, co prawda nie przedstawili się, ale zdążyli przekazać nam potężną dawkę mocy, skutecznie inspirując nas do tworzenia piosenek w rejonach muzycznych, które wcześniej były nam obce. Tak powstały Kryształy – wyjaśnia Paweł Swiernalis, jeden z założycieli nowego zespołu. Kryształy to duet utalentowanych i doświadczonych muzyków. Michał Kmieciak i Paweł Swiernalis połączyli siły, bo mają jasną misją do wykonania. Jak mówią, pragną „dostarczyć kryształowych i energetycznych doznań Polakom, czyli najsmutniejszemu narodowi tego świata”. Właśnie ukazał się ich debiutancki singiel, pt. Splot. Jego koncertową wersję można było usłyszeć przedpremierowo podczas festiwalu showcase’owego Great September w październiku w łódzkim klubie Konkret (Muzeum Książki Artystycznej).

Utwór „Splot” to wielowymiarowa historia, stanowiąca wizytówkę muzyczną Kryształów . Klip przedstawia historię naszego duetu, wraz z wyjaśnieniem nazwy i przyczyny naszego powstania i tworzenia oraz jaki wpływ wywarły na nas przybyłe z kosmosu kryształy – mówi Michał Kmieciak. Liryka zaś opowiada o historii miłosnej, w której odnajdzie się każdy, kto chociaż raz życzył sobie drugiej osoby bez względu na okoliczności – dodaje Paweł Swiernalis.

„Kryształy” tworzą muzykę z gatunku bezkompromisowego elektronicznego popu tanecznego, z polskimi tekstami i dojrzałym, ale nie ekskluzywnym brzmieniem. Duet ma w planach regularną publikację kolejnych utworów, które są już skomponowane i czekają w kolejce na premiery. Twórcy zapowiadają również trasę koncertową, podczas której scenografia i performance będą dopełnieniem misji, przekazanej im z kosmosu przez obcą cywilizację.

O tym czym są magiczne kryształy wspominane przez Pawła Swiernalisa i Michała Kmieciaka, dowiesz się obserwując ich social media.

www.instagram.com/krysztalymusic

www.facebook.com/krysztalymusic

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s